İkinci el oto fiyatları 2 yıl sonra ilk kez düştü!

İkinci el otomobil fiyatları, haziranda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 azalırken, ağustosla birlikte fiyatlarda düşüş kaydedildi.

İkinci el oto fiyatları 2 yıl sonra ilk kez düştü!

Hızlı yükselen fiyatlar ve krediye erişimde yaşanan zorlukların yanı sıra tedarik sorununun azalmasıyla otomotiv piyasasında gözlenen yavaşlama, rakamlara da yansıdı.

Ekonomi gazetesinden Aysel Yücel’in haberine göre ağustos başından bu yana ikinci el otomobil fiyatları ortalama yüzde 3 düştü. Böylece, pandemi koşullarının etkili olduğu Eylül 2021’den bu yana ikinci elde fiyatlar ilk kez düşüş kaydetti. Fiyatlardaki geri çekilmede, sıfır kilometre araçların ikinci elde spekülatif fiyatlarla satışına yönelik caydırıcı önlemlerin de etkili olduğu belirtiliyor.

FİYAT DÜŞÜŞÜNÜN DEVAM ETMESİ BEKLENİYOR

Otomotiv sektöründe yaşanan yavaşlama ve sıfır kilometre araç tedarikindeki iyileşme, ikinci el otomobil fiyatlarının önümüzdeki aylarda da düşüşe devam edeceğini gösteriyor. Fiyatların daha da düşmesiyle, ikinci el otomobiller daha ulaşılabilir hale gelecek ve bu da otomotiv piyasasının canlanmasına yardımcı olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu