Hazine ve Maliye Bakanlığı Urfa’da Personel Alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde uzman yardımcısı olarak istihdam etmek üzere 150 personel alacağını duyurdu. Şanlıurfa'ya 5 kontenjan ayarlandı.

hazine bakanligi

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde uzman yardımcısı olarak istihdam etmek üzere 150 personel alacağını duyurdu. Şanlıurfa merkez ve ilçelerine de 5 kontenjan ayrıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, taşra teşkilatında boş bulunan 150 uzman yardımcısı kadrosu için sınavla alım yapılacak.

Alımlar kapsamında Şanlıurfa’ya 5 kontenjan ayrıldı.

Başvurular, 2-13 Ocak tarihlerinde Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden, elektronik ortamda gerçekleşecek.

Basliksiz 6

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personel Alım Şartları

II-SINAV ŞEKLİ, TARİHİ VE YERİ

  1. a) Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı sınav, test usulünde yapılacaktır.
  2. b) Giriş sınavının yazılı bölümü, 11/02/ 2023 (Cumartesi) tarihinde Ankara’da yapılacaktır.
  3. c) Giriş sınavı tarihi, sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) internet sayfasında ilan edilecektir. Adaylar sınav bilgilerini Kariyer Kapısı Platformu üzerinden görüntüleyecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Giriş sınavına başvuracak adayların, son başvuru tarihi (13/01/ 2023) itibarıyla aşağıdaki genel ve özel şartları taşımaları gerekir:

  1. a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, b) Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir),
  2. c) Başvuruyu süresi içerisinde yapmış olmak.

ç)TABLO 2’de belirtilen öğrenim şartına sahip olmak, d)ÖSYM tarafından 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve TABLO 2’de belirtilen puan türlerinden herhangi birinden en az 70 puan almış olmak (Adaylar başvuruyu belirtilen puanlardan sadece birisi üzerinden yapabilecekleri için sahip oldukları en yüksek puan türünü kullanmaları lehlerine olacaktır).

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu