Harran’da Haşereyle Mücadele Devam Ediyor

Harran Belediyesi, sinek ve haşerelerle mücadelede yürüttüğü ilaçlama çalışmalarını, yoğunlaştırarak gece geç saatlere kadar devam ettiriyor.

Harran'da Haşereyle Mücadele Devam Ediyor

Harran Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi, ilçe genelindeki haşere ve sinekle mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Larva ve uçkunla mücadele çalışmaları kapsamında sinek ve haşerelerin oluşturacağı rahatsızlıkların önüne geçmeyi hedefleyen ekipler, akşam saatlerinde mahalle mahalle sokak sokak gezerek ilaçlama çalışmalarını yürütüyor.

İspat Edilmiş İlaçlarla Çalışmalar Yapılıyor

Havaların ısınması ve taleplerin artmasıyla birlikte çalışma alanını genişleten ekipler, gece geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların sağlığının her şeyden önemli olduğunu ifade eden temizlik işleri müdürlüğü; Sağlık Bakanlığı tarafından sinek ve haşerelere karşı kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçlarla çalışmaların yapıldığını bildirdi.

Belediye Ekipleri ilaçlama çalışmaları kapsamında 132 mahalle ve mezralarının tamamında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Özyavuz: Haşereyle Mücadele Devam Ediyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Özyavuz; “Harran ilçemizin gerek merkez gerek kırsal mahallelerinde başlattığımız haşereyle mücadele çalışmaları ekiplerimiz tarafından tüm hızıyla devam ediyor. Bizim amacımız İlaçlanmayan tek bir mahallemiz tek bir mezramız kalmayana dek çalışmalarımızı devam ettirmek ve vatandaşlarımızın rahat bir nefes almasını sağlamaktır.” dedi. İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu