Harran Üniversitesinde Yazılım Eğitimleri Tamamlandı

“Yenilikçi Faaliyetlerin Şanlıurfa Göçmen Danışma ve Koordinasyon Merkezinde Yaygınlaştırılması” projesi bugün tamamlandı.

 
Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM), Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Göç ve Uyum Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile From the People of Japan ortaklığında, “Yenilikçi Faaliyetlerin Şanlıurfa Göçmen Danışma ve Koordinasyon Merkezinde Yaygınlaştırılması” projesi kapsamında verilen eğitimler tamamlandı.
 
Proje kapsamında HARÜSEM kurslarına katılan katılımcılara yönelik ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Fikir Maratonu’ düzenlendi. Üretilen fikirler ve projeler, HARÜSEM ve GENÇ STEM kulübü yönetiminde ile beraber diğer jüriyle değerlendirildi.

Ödüller Rektör Çelik Tarafından Verildi

 
Uluslararası Göç Örgütü Şanlıurfa Ofisi adına Khaled Alamalati’nin de katıldığı etkinlik tüm gün yeni fikir üretme heyecanıyla geçti. Proje Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde eğitimler başarıyla tamamlandı. Fikir maratonunda gruplarında derece alan öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye edildi. Hediyeler Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik tarafından verildi.
 
Osmanbey Yerleşkesi Rektörlük makamında gerçekleşen ödül törenine katılan isimler şöyle oldu; HARÜSEM Müdürü Doç. Dr. Ahmet Göçen, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Koordinatörü Halil İbrahim Çetin, STEM Eğitmeni Abdürrahim Sargın ile Ahmet Demir, Uluslararası Göç Örgütü Temsilcileri İrem Aynagöz ve Talal Alazzavy katıldı.
 

Çelik: Kulübümüzün Üyelerini Kutlarım

 
Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ödül töreninde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
 
“HARÜSEM tarafından proje kapsamında yürütülen ‘Yazılım, STEM ve Mentörlük kursları’ sonrasında öğrencilerin fikirleri çok önemlidir. Bunun yanında hayata geçirebilecekleri ortamları ve destekleri bulması çok önemlidir. Bu eğitim projesinde emeği geçen tüm proje ortaklarımıza, HARÜSEM, IOM Şanlıurfa Ofisi ve Genç STEM Kulübümüzün üyelerini kutlarım”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu