GüncelYurt

Harran Kariyer Merkezi, Online Eğitimler Düzenledi

Harü’nde Nisan’da yapılması planlanan Kariyer Fuarı etkinliği Covid-19 Pandemi sürecinden dolayı Harran Kariyer Sohbetleri online etkinliklerine çevrildi.

Harran Kariyer Sohbetleri

‘Harran Kariyer Sohbetleri’ online etkinliğinde,Harran Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarınınsektör temsilcileri ilebir araya getirilmesihedeflendi.Ayrıca, cv hazırlama teknikleri, teknolojik alanlarda gelişmeler,öğrencilerin part-time,tam süreli çalışma ve staj etkinlikleri sürecinde firmalarla temas kurmalarının amaçlandığı etkinlikler kapsamında öğrencilere iş yaşamına dair önemli tüyolar verildi. Online etkinlikler üç aşamada gerçekleşti.

Bu kapsamda yapılan ilk etkinlik, 11 Mayıs tarihinde HarranKariyer Merkezinin resmi Instagram hesabından yapılan canlı yayınla Uçak Mühendisi-Mentor-Yalın Dönüşüm Koordinatörü Hakan Acar’ın katılımıyla gerçekleşti. Gerçekleşen online eğitiminde, ‘Kariyer Planlama ve Motivasyon’ başlığı altındaküreselleşme sürecindeki fırsatlar, iş hayatındaki hayaller ve gerçekler, teknolojideki trendler ve engelleri fırsatlara dönüştürme konuları hakkında bilgiler verildi.

14 Mayıs tarihinde yapılan ikinci etkinlik ise,Pazarlama İletişimi Müdürü Tuba Karadağ İyiokur’la‘Kariyer.net’ten Kariyer Tüyoları’ başlığında gerçekleşti. Sertifikalı olan bu eğitimde, profesyonel cv hazırlama teknikleri, insan kaynakları uzmanlarının özgeçmişte önem verdikleri noktalar, iş arama sürecinde yapılması gerekenler, üniversite hayatı için genel tavsiyeler gibi konular ele alındı.

Harran Kariyer Sohbetlerininsonuncusu ise 18 Mayıs’ta, Tempo Dijital İcra Kurulu Üyesi Hülya Karakaya ile ‘Tempo’da Kariyer Fırsatları’başlığında; Tempo Akademi, Tempoda kariyer fırsatları ve mülakat süreçleri konularında Harran Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına önemli bilgiler verildi.

 

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı