Haliliyeli Boksör Ülkemizi Temsil Edecek

Polonya’da devam Avrupa Oyunları’nda Şanlıurfa spor tarihinde ilk kez Avrupa oyunlarında Urfalı ve Haliliye Belediye spor kulübü Antrenörü ve Kıck Boks Milli Takım Teknik Direktörü olarak Murat Akaltun, Haliliye Belediye spor kulübü sporcusu olarak da Emrah Yaşar, Ülkemizi temsil edecekler.

kick boks

Daha öncede Kıck Boks, Muay Thai ve Boks Milli Takım Antrenörü Murat Akaltun, Öncülüğünde yine Şanlıurfa spor tarihinde olmayan şu başarılar Şanlıurfa adına elde eksilmişti. Yıldırım Oğuz, Muay Thai Dünya Şampiyonu. Kıck Boks Emrah Yaşar, İslami ve Dayanışma oyunları ve Avrupa Şampiyonluğu. Kıck Boks Fatma Nursev Akaltun, Avrupa ve Dünya şampiyonluğu. Mevlana Altuntaş, Avrupa şampiyonluğu. Muhittin Akaltun, Kıck Boks Dünya kupası şampiyonluğu. Boks Emrah Yaşar, Boks Avrupa 3’’lüğü olarak büyük başarıları İlimiz ve Ülkemiz adına kazanmışlardı.

Şanlıurfa spor tarihinde yine ilk yaşanıyor. Milli Takım Antrenörü Murat Akaltun, Sayısız Şanlıurfalı genç yetenekleri keşfederek Türk sporuna kazandırmıştı. Şimdide Şanlıurfa spor tarihine yeni sayfa açarak ilk kez Avrupa Oyunları’nda hem Urfalı antrenör hem de sporcu olarak Ülkemiz için mücadele edecekler.

Milli Takım Teknik Direktörü Murat Akaltun, Yaptığı açıklamada: Hamdolsun Şanlıurfa spor tarihine yeni başarıları eklemeyi yüce Rabbim bizlere nasip ediyor şükürler olsun. Polonya’da devam eden Avrupa Oyunları’nda ilk kez hem sporcu hem de antrenör olarak Urfa’mızı en iyi şekilde temsil edeceğiz inşallah. İlimizde ilkleri gerçekleştirmek zordur, meşakkatlidir ve erişilmesi kolay olmayan bir şeydir. 25 yıldır Şanlıurfa’nın bir evladı olarak İlimizde spor kültürünün ve bilincinin gelişmesi, değişmesi ve dönüşmesi için gece gündüz demeden çalışıyor ve mücadele ediyoruz. Yapmış olduğumuz doğru planlı ve sistematik çalışmalar neticesinde yüce Rabbimizin de nasip etmesi ile birlikte sayısız Urfa’mızın gençlerini Türk sporuna kazandırdık ve Şanlıurfa spor tarihine hep ilkleri gerçekleştirme başarısını gösterdik. Bu elde ettiğimiz başarılardan dolayı yüce Rabbime şükür ediyorum. Polonya’da devam eden Avrupa Oyunları’nda sporcumuz Emrah Yaşar, mücadele edecek ve bu şampiyona ya çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Allah’ın izniyle halkımızın duasıyla sporcumuz Emrah Yaşar, şanlı bayrağımızı göndere çektirerek hepimizin göğsünü kabartacak bir başarıyı hem Şanlıurfa’mız adına hem de Türkiye’miz adına getireceğine yürekten inanıyorum. Türkiye Kıck Boks milli takımı olarak da Allah’ın izniyle yine bir tarih yazıp takım halinde Avrupa Oyunları’nda şampiyon olacağız. Buradan bütün halkımızın bizim bu bizim meşakkatli mücadelemiz de dualarını eksik etmemelerini rica ediyorum. inşallah takım olarak da şanlı bayrağımızı göndere çektireceğiz. Bizim her zaman yanımızda olan desteklerini eksik etmeyen Haliliye Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Canpolat’a teşekkür ederim.” dedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu