Haliliye Kırsalında Sathi Kaplama Yol Çalışması Başladı

Haliliye Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde her geçen gün kapsamı genişletilen sathi kaplama asfalt çalışmalarıyla yeni yollar vatandaşların hizmetine sunuluyor. Kırsal mahallelerde ayrım yapılmadan yolların tamamlandığını kaydeden mahalle muhtarları ve vatandaşlar, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.

haliliye 4

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Değişimin ve Yeniliğin Kalbi Haliliye” sloganıyla kırsal mahallelerde çalışmalarını devam ettiriyor.

İlçede daha konforlu yolların hizmete sunulması amacıyla yapılan yatırımın ardından merkez mahallelerde sıcak asfalt, kilitli beton parke döşeme çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, deforme olan yollarda bakım ve onarım yapıyor. Yol açma çalışmalarıyla da ulaşım ağını genişleten ekipler, kırsal mahallelerde ise stabilize ve sathi kaplama asfalt çalışmalarıyla yolların konforunu artırıyor.

Bu kapsamda ekipler, Kalecik, Mamuca ve Kavakbaşı Mahallelerinde sathi kaplama asfalt çalışmalarıyla buluşturduğu yeni yolları mahalle sakinlerinin hizmetine sundu. Kısa sürede tamamlanan yollar mahalle sakinlerinden tam not alırken, İncirli Mahallesinde ise asfalt öncesi hazırlık çalışmaları başladı. Kaygılı Mahallesinde de stabilize yol çalışmasıyla yeniledikleri yolları hizmete sunan ekipler, ulaşımı rahatlatan konforlu yollarla mahalle sakinlerinden tam not aldı.

Mamuca Mahallesinde asfaltla buluşturulan yolların konforu arttırdığını kaydeden Muhtar Abdulkadir Beyaz, Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkürlerini ileterek, “Çalışmasından dolayı Sayın Başkanıma ve ekibine çok teşekkür ederiz. Gerçekten yaptığı hizmetin gözle görülmesi lazım. Bu yollarımıza girilmiyordu. Bir eksiğimiz de kalmadı, çok çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Başkan Mehmet Canpolat’ın ayrım yapmadan kırsal mahallelerdeki yolları tamamladığını kaydeden Kaygılı Mahalle Muhtarı Abdulkadir Kırmızı ise, “Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’tan Allah razı olsun. Başkanımız ayrım yapmadan, kırsal kesimde köyleri sırayla yapmaya çalışıyor. Memnunuz, Allah razı olsun” diye konuştu.

Kalecik Mahallesindeki çalışmalarla ilgili konuşan Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Ataş da, sathi kaplama asfalt çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür ettiklerini kaydetti.

Öte yandan, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise merkez ve kırsal mahallerde periyodik olarak yol çalışmalarının devam edeceği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu