Yurt

Halfeti Belediye Başkanı parselleri satıyor

Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, meclis üyeleri ile yapacağı toplantıda ‘Hayır’oyu çıksın diye çabaladı. Çabalarının sonuçsuz kalacağını anlayan Albayrak, toplantıyı iki defa erteledi.

Halfeti Belediyesi’nin Halfeti’yi parsel parsel satmayı planladığı haberini daha önce gündeme getirmiştik. Söz konusu usulsüzlüğün yapılacağı toplantının da çeşitli nedenlerle ertelendiğini duyurduğumuz haberimizden sonra açıklama yapan Halfeti Belediye Meclis Üyeleri, Halfeti Belediyesi yaptıklarını açıklayan bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklamasında, Halfeti’nin parsel parsel satılmasının planlandığı toplantının sürekli ertelendiği, ertelenmesinin sebebinin ise belediye meclis üyelerinin Halfeti’de 14 parselin satışına onay vermemesi olarak gösterildi.

HDP Halfeti İlçe Örgütü Halfeti Belediyesi’nde döndürülmesi planlanan oyunları şu ifadelerle açıkladı;

HDP Halfeti İlçe Örgütü’nden Açıklama

Basın ve kamuoyuna yaklaşık 1 haftadır Halfeti gündemini meşgul eden Halfeti Belediyesi’nin Ağustos ayı olağan meclis toplantısı gündemine aldığı 14 ayrı parselin Halfeti halkının hizmet amacından çıkarılıp çeşitli yöntemlerle ranta dönüştürülmesi, planlanan imar değişikliği planı Halfeti’nin tüm kesimlerince itirazlara neden olmuştur. Bu itirazlar başta siyasi partiler sivil toplum kuruluşları Halfeti Belediye Meclis Üyelerinin çoğunluğu ve halk tarafından resmi yazılı ve sözlü bir şekilde dile getirilmiştir. Bu söz konusu olan meclis toplantısı ve Gündem maddelerinin 10.08.2020 tarihinde pandemi sebebiyle online bir şekilde yapılması uygun görülüp meclis üyelerine de bu şekilde duyurulmuştur.

Toplantıda Hayır Kararı Çıkacağı Anlaşılınca Ertelendi

Yalnız bu Gündem maddelerine oy çokluğuyla Hayır yönünde karar çıkacağı anlaşılınca toplantı Ertelenmiştir. Bu sefer de toplantının 11.08.2020 tarihinde pandemi tedbirleri hiçe alınarak belediye toplantı salonunda yapılacağı duyurulmuştur. Bu arada meclis üyelerine Evet yönündeki ikna çalışmaları da sonuç vermeyince toplantı hiç başlanmadan bilinmeyen ileri bir tarihe Ertelenmiştir.

Durum şunu gösteriyor ki evet oyu çıkana kadar bu toplantı sürekli ertelenecektir. Bu da meclis üyeleri üzerinde evet yönündeki baskı yapılacağı anlamına gelmektedir. Oysa demokrasi gereği gündem maddesi okunur bunun üzerine olumlu veya olumsuz fikirler belirtilir ve oylamaya geçilir. Sonrasında oylama sonucu ne olursa olsun saygı duyulur.

Tek Sebep Belediye Yönetiminin İcraatlarıdır

Ayrıca bahsi geçen fıstık halinin atıl kalması Halfeti halkının beton yığınları arasından nefes alabileceği tek yer olan parkın çöplüğe dönüştürülmesinin tek sebebi bugünkü belediye yönetiminin uyguladığı icraatların bir sonucudur.

Halfeti’de Rant Girişimi ve Borçlanmaya Dur Diyoruz

Biz de Halfeti HDP ve HDP meclis üyeleri olarak Halfeti’nin çıkarlarına uygun olmayan ranta dönük her türlü uygulamaların karşısında olduğumuzu belirtmek ile birlikte eğer bu imar değişikliği antidemokratik yöntemlerle hayata geçirilirse bu konuyu başta büyükşehir belediye meclisi olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi ve hatta yargıya taşıyacağımızı belirtmek isteriz. Rant girişimlerine ve borçlanmaya artık dur diyoruz.

Halfeti HDP ilçe örgütü ve HDP belediye meclis üyeleri

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı