Hacıkâmiloğlu da AK aday

AK Parti eski İl Başkan Yardımcılarından Ziraat Yüksek Mühendisi Ömer Hacıkâmiloğlu adaylık başvurusunu yaptı.

Hacıkâmiloğlu da AK aday

AK Parti eski İl Başkan Yardımcılarından Ziraat Yüksek Mühendisi Ömer Hacıkâmiloğlu, AK Partiden Şanlıurfa Milletvekili aday adayı oldu.

AK aday adayı Ömer Hacıkâmiloğlu, “Dünyanın bir ucunda kendisini süper güç gören Amerika, sözüm ona demokrasinin beşiği kabul edilen Avrupa seçime müdahale etmek için türlü çabalara girerken, sözde demokrasi kisvesi altında ülke içinde dönen ilkesizlikler davanın ne kadar büyük olduğunu göstermekte ve bu kadar şer gücün bir araya geldiği bu dönemde Türkiye’nin halatlarından kurtulması İslam halklarının müreffeh bir yaşam sürmesi için insanüstü çaba sarf eden Sayın Cumhurbaşkanımızın, liderimizin yanında olmak, onu desteklemek Amerikan piyonluğundan kurtulmak için, Ülkemizi huzura, barışa ve özgürlüğe kavuşturacak bir lider olduğu için aday oluyorum ve inanıyorum ki, Şanlıurfa bu seçimde de tarihi rekor kıracak ve bu kutlu davaya destek olacaktır. Bu seçimde yeni başarılara imza atacak olan AK Parti il, ilçe Kadın ve Gençlik Kolları teşkilatlarının tümüne ve AK Parti çatısı altında siyasi görevini yerine getiren tüm kardeşlerimize başarılar diliyorum Urfa’mıza ülkemize İslam âlemine hayırlara vesile olsun. Depremde ve sel felaketinde hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, kalanlara sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun, Allah devlete güç kuvvet versin” dedi.

“Yeni Türkiye Yüzyılı, ‘Yeni Şanlıurfa yeni güç” olabilmesi için adayım

Aday adaylık sürecinin başladığı seçim maratonunun bölgelerimizde herhangi bir hazin olay meydana gelmeden kardeşlik havası içerisinde geçmesini temenni ettiğini belirten Ziraat Yüksek Mühendisi Ömer Hacıkâmiloğlu, “özellikle “Yeni Türkiye Yüzyılı, ‘Yeni Şanlıurfa yeni güç” olabilmesi için; barış kardeşlik ve istikrarın sürebilmesi için bölgemizde alt kimlik anlayışından çıkıp Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı üst kimlik anlayışı ile Urfa’mızda AK Parti’den 28. Dönem Milletvekili aday adayı olduğunu, dünyanın en eski, kadim şehri Şanlıurfa’mızın dünyanın sayılı, yaşamaya değer şehirlerinden biri olabilmesi için en iyilerin, en donanımlı olanların aday olmasını temenni ettiğini söyledi.

Hacıkâmiloğlu, AK Parti İl Başkan yardımcılığı da yaptı

Ziraat Yüksek Mühendisi olan ve bir süre Kanada’da kaldıktan sonra Şanlıurfa dönüşü Üniversitede yaptığı araştırmalar sonucu, anız yakmadan 2. ürün mısır ekiminin verimli şekilde yapılabilmesi için yeni buluşa imza atmış olan Ömer Hacıkâmiloğlu, AK Parti İl Başkan Yardımcılığı ve AR-GE Başkanlığı görevinde bulunmuş, 2011 seçimlerinde de AK Partiden Milletvekili aday adayı olmuştu.

Ömer Hacıkâmiloğlu kimdir?

1964 Şanlıurfa doğumlu, ilköğrenimi Şanlıurfa da, orta öğrenimi Bursa da, yüksek öğrenimi Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümümde, Yüksek lisansı Harran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. Doktora ya devam etmektedir.

1989 yılında bir yıl süreyle biyolojik gübre üreten bir firmanın Güneydoğu Anadolu Bölgesi yayım sorumlusu olarak çalıştı. Yine 1989 yılından beri ailesine ait tarım arazilerini yönetiyor.

1994 yılında Harran Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı ve Suruç Meslek Yüksekokuluna kurucu müdür yardımcısı olarak atandı. Altı yıl sure ile Müdür yardımcılığı görevini sürdürdü.
1994 ve 1996 yıllarında Türkiye Erozyonla Mücadele ve doğal Varlıkları Koruma Vakfının Şanlıurfa gönüllü il temsilciliğini yaptı.

1998 yılında Harran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Tarla Bitkileri Ana Bilim dalında doktoraya başladı.
2003 yılında Toronto (Kanada)’da 6 ay süre ile dil eğitimi aldı.

2005 yılında Harran Üniversitesi GAP Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğüne atandı. 2005 yılı Kasım ayında mercimek konusunda büyük bir tarımsal kalkınmayı gerçekleştiren Kanada’nın Saskatchewan eyaletinde Saskatchewan Üniversitesinde ve Saskatchewan Baklagil Üreticileri Birliğinde tarımsal kalkınma konusunda 6 ay süre ile inceleme ve araştırma çalışmalarında bulundu.

2006 yılından beri AGRİ Danışmanlık Şirketinin kurucu ortağı olarak çalışmalarını sürdürüyor.
2007 yılında Harran Üniversitesi Avrupa Birliği Ofisinde görevlendirildi.

2009 yılında AK Parti Şanlıurfa İl Teşkilatı İl Yönetim Kuruluna seçildi ve İl Başkanının teveccühü ile Araştırma ve Geliştirmeden (AR-GE) Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Aynı yıl AK Partinin düzenlediği Siyaset Akademisinde Şanlıurfa İl Koordinatörü olarak görev aldı.

2010 yılında tamamlanabilen ve yayınlanan, MÜSİAD tarafından hazırlanan “Türkiye’nin Tarımsal Gücü ve Geleceği” kitabının hazırlanmasında çalıştı.

2010 yılı Şubat ayında Türkiye, Kanada, Amerika, Suriye ve Fas’ın içinde bulunduğu ortak bir bilimsel projede görev alarak Kanada’ya gitti.

2010 yılı Kasım ayında çalışmalarını tamamlamış olarak Ülkesine geri döndü.
2010 yılı Aralık ayında AK Parti Şanlıurfa İl Teşkilatı Tanıtım ve Medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

2010 yılı Aralık ayında AK Parti Şanlıurfa İl Teşkilatı Tanıtım ve Medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildikten kısa bir süre sonra 15 Ocak 2011 tarihinde Kanada’nın yaptığı tarımsal kalkınmayı bölgede başarabilmek, Ülkesine, Şehrine ve Partisine daha faydalı olabilmek ve ailesinde hizmet sırasının kendisine geldiğine inandığından dolayı Milletvekili aday adayı olabilmek için, partideki görevinden istifa etti.
2012 yılında Harran Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Koordinatörlüğüne görevlendirildi.
2014 yılı Yerel Seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkan Yardımcılığı ve Medya Tanıtım Başkanlığı görevini başarıyla yürüttü.

2017 yili Kasim ayinda gördüğü lüzum üzerine Harran Üniversitesinden ve Öğretim görevliliğinden istifa etti.
1990 yılından beri ailesine ait tarım arazilerini yönetmekte özellikle pamuk buğday ve mısır çiftçiliğine devam etmektedir.

Kanada’nın yaptığı tarımsal kalkınmayı, tarımsal dönüşümü ve değişimi bölgede sürdürülebilir şekilde başarabilmek, milletine Ülkesine, ve Partisine daha faydalı olabilmek ve vatan borcunu ödeyebilmek, Ülkemizin karşılaştığı bu elim tablodan tarımsal gıda sorunu yaşamadan çıkabilmesi, deprem bölgesi şehirlerimizde tarımsal gelişiminin düzenlenmesi ve planlanması için alınması gereken tedbirleri acilen uygulayabilmek ,bölgenin huzura ve hedeflerine ulaşmasına tarımsal projeleri ile katkıda bulunabilmek için siyasi bir aile silsilesinden (Büyük dedem Hacı Mustafa Hacıkamiloğlu Urfa Kurtuluşunda 12’lerin lideri ve belediye başkanı, dedem Cemil Hacıkamiloğlu Demokrat Parti Belediye Başkanı, babam Mustafa Hacıkamiloğlu Milli Selamet Partisi Şanlıurfa teşkilatı kurucusu ve Milletvekili adayı) gelen edep ve görev bilinci ile Hacıkamil (Yekin ve Başbuğ) sülalesinde vatana millete hizmet sırasının kendisine geldiğine inanarak 2002 yılından beri içinde olduğu AK Parti’den 28. Dönem Milletvekili aday adayı oldu.

Hacıkamiloğlu Evli ve 1 çocuk babası.

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu