Gaziantep’te Bir Sağlık Çalışanı Saldırıya Uğradı

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde bir sağlık çalışanı bıçaklı saldırıya uğradı. Sağlık çalışanının durumunun ağır olduğu öğrenildi.
Gaziantep'te Bir Sağlık Çalışanı Saldırıya Uğradı

Sağlık Çalışanı Karnından Bıçaklandı

Olay, Gaziantep Üniversites Tıp Fakültesinde meydana geldi. İddialra göre bir hasta yakını sağlık çalışanı ile tartıştı. Öfkesini alamayan hasta yakını sağlık çalışanını karnından bıçakladı.
 
 

Sağlık Çalışanı Kanlar İçinde Yere Yığıldı

Derin bıçak darbesi alan sağlık çalışanı kanlar içinde yere yığıldı. Sağlık çalışanına ilk müdahale hastanede bulunan arkadaşları tarafından yapıldı. Acil olarak ameliyata alınan sağlık çalışanının durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 

Olay Sonrası Anı Kameralara Yansıdı

Olay, orada bulunan bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde olayın gerçekleştiği alan kan gölüne döndü. Sağılık çalışanının saldırının hemen ardından yere yığıldığı görülürken ortamda panik havası yaşandı.
 

Sağlık Emekçisi Arkadaşımızın Durumu Ağır

Bugün meydana gelen bu elim olayın ardından Türk Tabipleri Birliği (TTB) açıklamada bulundu. TTB, saldırı ile ilglili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
“Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde daha önce bir meslektaşımıza saldıran şahıs, bugün de bir sağlık emekçisine bıçaklı saldırıda bulunmuştur. Durumu ağır olan sağlık emekçisi arkadaşımızın bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Sağlıkta şiddete karşı Meclis’e sunduğumuz yasa teklifi önerimizi hatırlatıyor, kamu otoritesini samimi davranmaya ve hızla adım atmaya çağırıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu