Eyyübiye’de Onlarca Spor Tesisi Hizmete Giriyor

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilçesi Eyyübiye’de, genç nüfusun eğitim ve spor alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yatırımlar yapmaya devam eden Eyyübiye Belediyesi, yapımı tamamlanan onlarca spor ve eğitim tesisini hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Eyyübiye'de Onlarca Spor Tesisi Hizmete Giriyor

Şanlıurfa merkez Eyyübiye ilçesinde yaşayan çocukların ve gençlerin eğitim ve spor alanındaki ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla yatırımlar yapmaya devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Hem eğitim, hem de sportif faaliyetler noktasında evlatlarımıza dokunuyoruz. Şu anda hizmete sunmak üzere 27 halı sahamızın yapımını tamamladık, inşallah evlatlarımızın hizmetine sunacağız. Yine Batıkent TOKİ’de yapımı tamamlanan tenis kortumuzun da açılışını gerçekleştireceğiz. Bunun yanında Eyyübiye Millet Bahçesi içerisinde yer alan sekiz adet spor tesisimizi de hizmete sunmuş olacağız” diye konuştu.

İçerisinde iki ayrı halı saha ile profesyonel nitelikte çim futbol sahasının yer alacağı Yenice Spor Kompleksi’nin de yapımının devam ettiğini anımsatan Başkan Mehmet Kuş, “Yıllara sari olarak, evlatlarımızın ne ihtiyacı varsa o ihtiyaçları öncelik sayacak, tüm evlatlarımızın eğitim ve spor alanında hizmetkarı olmaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu