AsayişYurt

Elektrik Duasına Çıkan Urfalılara Kötü Haber

Yaşadıkları elektrik kesintisinden dolayı elektrik duasına çıkan Urfalı vatandaşlara kötü haber…

Urfa Elektrik Duası

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde elektrik kesintisi yaşayan vatandaşlar isyanlarını farklı şekilde dile getirmişti. Köy halkı, işimizi yapamıyoruz, arazilerimize bakamıyoruz, çocuklarımız canlı derslere giremiyor diyerek isyan ederek elektrik duasına çıkmıştı. Seslerini yetkililere duyurmak için elektrik duasına çıkan vatandaşlara kötü haber geldi, DEDAŞ ‘Elektrik duası’ şikayeti için takipsizlik kararı verdi.

DEDAŞ Yetkililerine Soruşturma Açılmalı

Haber Urfalı Milletvekili Mahmut Tanal’dan geldi. Tanal açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Şanlıurfa Suruç’ta savcı, DEDAŞ’ın ‘Elektrik duası’ şikayeti için takipsizlik kararı verdi. DEDAŞ yetkilileri, hukuksuz şekilde insanları şikayet ettiği için iftira suçunun tüm unsurları oluşmuştur. Savcı, iftira suçundan DEDAŞ yetkilileri hakkında resmen soruşturma başlatmalı!”

Vatandaş, DEDAŞ’tan Tazminat Alabilir

Tanal, açıklamasının devamında; Savcılık kararında da vurgulandığı gibi elektrik kesintileri, hizmet kalitesinden dolayı vatandaşın DEDAŞ’tan tazminat alma hakkı var.  İlgili kurumlar uyuyor! EPDK da derhal Şanlıurfa ve diğer bölge illerini karanlıkta bırakan DEDAŞ hakkında harekete geçmelidir.” dedi.

Mağdur olan vatandaşların DEDAŞ’tan tazminat alma hakkı varken, yetkililerin de vatandaşların yanında yer alması gerektiğini ifade edilirken, konunun sonucunun neler olacağı merak konusu haline geldi.

 

DEDAŞ DEDAŞ DEDAŞ

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı