GenelGüncelYurt

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Tüysüz Oldu

AK Parti’den ayrılan Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) Şanlıurfa Kurucu İl Başkanı Ahmet Tüysüz oldu.

Şanlıurfa Deva Partisi İl Başkanı

DEVA Partisi’nin il ve ilçe teşkilatlanma çalışmaları devam ediyor. Kurulan 18 bölge komisyonu parti il ve ilçe teşkilatlarında görev almak isteyenlerle ilgili değerlendirme çalışmalarını sürdürüyor.

 

Çalışmalar kapsamında İl ve ilçelerin başkanları belli olmaya başlamasıyla DEVA Partisinin Şanlıurfalı ismi de belirlendi. Yapılan açıklamada Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) Şanlıurfa Kurucu İl Başkanı Ahmet Tüysüz oldu.

 

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Kimdir?

1975 yılında Şanlıurfa’da doğdu.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Serbest avukat olarak çalışmakta. Şanlıurfa Barosu Genel Sekreteri, Şanlıurfa Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Şanlıurfa Barosu Başkanı olarak görev yaptı.

Şanlıurfa Kent Konseyi’nde Engelliler Meclisi Koordinatörlüğünü yapmakta. UNICEF ve MEB iş birliğince yürütülen “Haydi Kızlar Okula” projesi kapsamında “Kız Çocuklarının Okullaşmasına Destek Kampanyası” kapsamında Şanlıurfa ve Şırnak İl Danışmanı olarak görev almıştır. 2017 yılında Adli Yardımın Geliştirilmesi Kapsamında TBB – Adalet Bakanlığı – Kalkınma Bakanlığı ve İsveç Hükümeti’nin Desteği ile gerçekleştirilen “Sıla Projesi” kapsamında Kanada’da bulunarak arabuluculuk sertifikası aldı. Avukatlığın yanı sıra iş hukuku ve ticari arabuluculuk yapmaktadır. UNICEF ve TBB iş birliğince yürütülen, “Türkiye’deki Çocuk Ceza Adaleti Sistemi’nin İyileştirilmesi” kapsamında proje eğitimlerine katılmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı