Cumhurbaşkanı: Yüzde 6.2’lik Büyüme Kaydettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracat Meclisi toplantısında yaptığı açıklamada; "2022'nin ilk 3 çeyreğinde yüzde 6.2'lik bir büyüme kaydettik." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görev onayı düştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracat Meclisi toplantısında yaptığı açıklamada; “2022’nin ilk 3 çeyreğinde yüzde 6.2’lik bir büyüme kaydettik.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracat Meclisi toplantısında 2022 yılında ihracatın yüzde 12,9’luk artış yaşayarak Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdığını söyledi. Erdoğan, bu sözlerinin ardından salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 dış ticaret rakamlarıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Türkiye İhracat Meclisi’nde konuşan Erdoğan, “2022 yılında ihracat yüzde 12,9’luk artışla Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı” dedi.

“Bu Rakam Dünya Rekorudur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2022 yılı ihracatımız 254.2 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam Cumhuriyet tarihimizin rekorudur. Hedefimiz, Türkiye’nin dünyanın en çok ihracat yapan ilk 10 ülkesindeki yerini almasını sağlamaktır. Aylık ortalama 3 milyar ihracattan, 21 milyar doların üzerinde ihracata çıktık. 1 milyar doların üzerinde ihracat yapan il sayımız 5’ten 24’e yükseldi. Milli paramızla ihracat yaptığımız ülke ve bölge sayısı 197’yi buldu.”

“Tüm Bu İşleri Başarmak Öyle Kolay Değil”

“Ekonomide de büyük hayallerle çıktığımız bu yolda, en somut neticeleri aldığımız alanlardan biri ihracattır” diyen Erdoğan, “Yatırımları kesintisiz sürdürmek, istihdamı 31 milyona çıkartmak, ihracatı yükselterek devam ettirmek, ülke ekonomisine katkı sağlamak… Tüm bu işleri başarmak öyle kolay değildir. Türkiye artık krizleri yöneten ve fırsata çeviren bir ülke haline geldi” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu