Cumhurbaşkanı: Milletime Sesleniyorum İsrafı Bırakın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada; “Milletime sesleniyorum, israf ekonomisini bıraklaım, tasarruf ekonomisinden yana olalım…” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Seçime Yönelik Açıklama

Erdoğan’dan Ekonomi Açıklaması

Ekonomik sorunların başgösterdiği ülkede vatandaşlar hayat pahalılığından şikayetçi olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, millete seslendi… Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında ekonomi ile ilgili açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada israf ve tasarruf konularına değindi… Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Erdoğan: Kural Dışı Uygulamalara Maruş Kalıyoruz

“Siyasi, ekonomik, askeri olarak güçlenen bir Türkiye fotoğrafı kimsenin işine gelmiyor. Bu yüzden de sürekli gizli, açık engellemelere, kural dışı uygulamalara maruz kalıyoruz.”

Erdoğan: Yastık Altındakilerin Katkısı Olmuyor

“Kimi dönemlerde avantajımız olan esnek sosyal ve ekonomik politikalarımızın uzun vadeli politikaların ve kuralların kökleşmesini zorlaştırmasıdır… İnsanımızın tasarruf alışkanlığında döviz ve altın ağırlıklı yer tutuyor. Önemli bir kısmı da yastık altında duran varlıkların iktisadi işleyişe, istihdama ve üretime katkısı olmuyor.”

Erdoğan: İsraf Ekonomisini Bir Kenara Koyalım

“Milletime sesleniyorum, gelin biz verim, tasarruf ekonomisinden yana olalım. İsraf ekonomisini bir kenara koyalım. Bunun ne devlete ne milletimize faydası yoktur. Yükselen fiyatlar sebebiyle gayrimenkul ve otomobil piyasasının cazip hale gelmesi de üretim artışının hak ettiği yere ulaşmasını engelliyor…”

Erdoğan: Devlet Olarak Gereğini Yapmaktan Çekinmeyiz

“Gün sonunda yüksek kazanç sağlamış gibi görünen bu süreç herkesin hanesine zarar olarak yazılacak sonuçlara gebedir. Hiç kimsenin bilerek ve isteyerek ne kendisine ne evlatlarına ne de ülkesine böyle bir kötülük yapacağına ihtimal vermiyorum… Şayet ihmali ve kastı olanlar çıkarsa devlet olarak biz de gereğini yapmaktan çekinmeyiz. Ticaret Bakanlığımız otomobil piyasasında görülen stokçuluğun önüne geçmek için denetimlerini artırdı. Kira fiyatlarıyla ilgili ne gibi adımlar atacağımızla ilgili değerlendirmelerimiz sürüyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu