Cumhurbaşkanı: Gabar’da 1 Milyar Dolarlık Doğal Gaz Bulduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gabar'da 1 milyar dolarlık doğal gaz bulduklarını açıkladı. Erdoğan: "Onu da çıkarıyoruz" dedi.

erdogan 2
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gabar’da 1 milyar dolarlık doğal gaz bulduklarını açıkladı. Erdoğan: “Onu da çıkarıyoruz” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi Açılış Töreni’ne katıldı. Karadeniz’de bulunan doğal gazdan sonra yeni bir doğal gaz bulduklarını açıklayan Erdoğan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
“Rabbim lütfetti ve Karadeniz doğal gazını böylece milletimizin emrine veriyoruz. Gabar’da da 1 milyar dolarlık doğal gazı bulduk. Onu da çıkarıyoruz” Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verdi;
 
“Rabbim lütfetti ve Karadeniz doğal gazını böylece milletimizin emrine veriyoruz. Gabar’da da 1 milyar dolarlık doğal gazı bulduk. Onu da çıkarıyoruz. Çalış senin de olsun. Ama bunların böyle bir derdi yok. Bunlar teröristlerle el ele kol kola yürüyorlar. Onun için biz ne yaptık? Cudi’de bunları gömdük mü? Gabar’da bunları gömdük mü? Tendürek’te bunları gömdük mü? Bilin ki biz olursak bu teröristleri bu mağaralarda gömmeye devam edeceğiz. Onun için devamlı birbirlerine söz veriyorlar. Erdoğan gitmesi lazım diyorlar. Çünkü Erdoğan giderse meydan boş kalacak o zaman at oynatmaya başlayacaklar. Ama benim milletim bunlara bu meydanı bırakmaz. Sosyal yardım programlarımız ihtiyaç sahibi ailelerimizin doğal gaz ve elektrik giderlerinin bir bölümünü zaten karşılıyordu. Karadeniz gazının sevincini tüm milletimizle paylaşmak için vatandaşlarımızın tamamına bir ay ve bir yıl süreyle bu imkanı sağlıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu