Cumhurbaşkanı: Biz Haramı Helali İyi Biliriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Haramı iyi biliriz, helali iyi biliriz. Haram size kalsın ey siyasiler, bunu da böyle bilin." dedi.

erdogan 1
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Haramı iyi biliriz, helali iyi biliriz. Haram size kalsın ey siyasiler, bunu da böyle bilin.” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Akademisi Polis Amirleri Eğitim Merkezi 6. Dönem Mezuniyet Töreni’ne katıldı. Burada konuşma yapan Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun iddialarına ilişkin yorumlar yaptı.
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun iddialarına yönelik yaptığı açıklamalarda;
 
“Uyuşturucuyla bu mücadeleyi veren emniyet teşkilatıma bu tür bir hakarette bulunamazsınız, bu tür bir iftirada bulunamazsınız. Biz, Batı ülkelerinin baş edemedikleri için resmen serbest bıraktıkları uyuşturucuyla mücadelede dünyaya örnek olacak bir başarıya sahibiz” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmalarının devamında şu ifadelere yer verdi;
 

Biz Haramı Helali İyi Biliriz

 
Asıl üzerinde yoğunlaştığımız alanlardan biri gençlerimizin terör ve uyuşturucu belalarına karşı korunmasıdır. Ne terör örgütlerine, ne uyuşturucu baronlarına ne sapkın akımlara kaptıracağımız tek bir evladımız var. Siyasetin içinde olup da hükümetimizi, iktidarımızın cari açığını uyuşturucu kaynaklarından gelir elde edip de kapatacağını zavallılara bir sözüm var onu yarın söyleyeceğim. Haramı iyi biliriz, helali iyi biliriz. Haram size kalsın ey siyasiler, bunu da böyle bilin.
CHP’nin güvenlik güçlerimize attığı bu iftirayı cevaplandırmak Cumhurbaşkanlığı sorumluluğun gereği olarak gördüğüm için değinmek zorundayım. Şu anda siz kalkıp da Güneydoğu’da, doğunun değişik yerlerinde uyuşturucu köklerini toplamak suretiyle bu mücadeleyi veren emniyet teşkilatıma bu tür hakarette, iftirada bulunamazsınız. Bu tür uyuşturucu köklerini toplayan teşkilat işte karşımda. Böyle bir teşkilatı nasıl olur da Türkiye cari açığını uyuşturucu satmak yoluyla kapatıyor dersiniz. Bu ne insafsızlıktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu