AsayişSağlık

Covid-19’lu Sarhoş Hasta Kadın Doktoru Dövdü

Kadın doktor, sarhoş covid-19 hastası tarafından darp edildi.

Sağlıkta şiddetin arttığı son dönemlerde doktorlar ve sağlık çalışanları özverili çalışmalarında bile şiddete maruz kaldığı bir kez daha görüldü. Bir kadın doktor nöbeti sırasında darp edildi. Üstelik Covid-19 virüsünü taşıyan şahsın alkollü olduğu söylendi.

Darp edilen ve vücudunda morluklar olan kadın doktor yaşadığı şiddeti şu ifadelerle açıkladı;

Başka Bir Hekim Arkadaşım da Darp Edildi

“Dün gece nöbetim sırasında 112 tarafından getirilen alkollü bir covid+ hastanın şiddet, hakaret ve tehditlerine maruz kaldım. Kollarım ne yazık ki bu halde. Benimle birlikte başka bir hekim arkadaşım ve hemşiremiz de darp edildi.”

Hasta Yakını: Siz Doktorsunuz, Abartmayın

“Olay sonrasında hasta yakını sözde özür dilemek için doktor odamıza izinsiz bir şekilde girdi. Önce küfretti, arkasından da “Siz doktorsunuz işiniz bunlarla uğraşmak, abartmayın” dedi. Sağlık çalışanlarına şiddet nasıl da normalleşmiş!”

Doktor Arkadaşıma Virüs Bulaştırmış Olabilir

Doktor arkadaşım tam korumasız riskli teması olduğu için şu an karantinada, kendisine covid bulaşmış olma ihtimali var. Bense bugün yine hastanede nöbetçiyim, sağlık hizmeti vermeye devam ediyorum. Bazıları bu özveriyi görmüyor, bilmiyor, yok sayıyor, zorundayız sanıyor. Hatırlatmak isterim, değiliz.

Sağlıkta Şiddet Yasası Çıkarılsın

Hekiminden temizlik görevlisine kadar sağlıkta şiddet yasasını çıkarmayarak birilerinin cesaretlendirdiği had bilmezlerin çıkıntılıklarına katlanmak, alttan almak, hakaretlerini mazur görmek, şiddete uğramak, ölmek, öldürülmek zorunda değiliz.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı