Çiftçi: Kendi Çocuklarınızı Kayırdığınız Gibi Kayırın

Eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’den belediye başkanlarına öneri geldi. Çiftçi “Kendi çocuklarınızı kayırdığınız gibi kayırın” dedi.
Çiftçi: Kendi Çocuklarınızı Kayırdığınız Gibi Kayırın
Eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi tüm belediye başkanlarına önerilerde bulundu. Şehrin nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda tecrübelerine dayanan bir öneride bulunan Eski Başkan Çiftçi, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
“Şehirlerimizin sahibi kimdir? Tabii ki vatandaşlarımızdır işte hemşehrilik böyle bir durum! Kime emaneti nasıl veriyorlar? Seçilen belediye başkanı şehrin Şehr’ül Emin oluyor. Dolayısıyla o şehrin en güvenilir kişinin belediye başkanı olması gerekiyor. Bu derece de önemlidir. Siz evinizin anahtarını kime verirsiniz? Sizde olur, çocuğunuzda olur, annenizde olur, babanızda olur. işte şehrin anahtarını da milletimiz halkımız seçimlerle belediye başkanlarına veriyor… Belediye başkanlığı inancımızın emrettiği şekilde o şehri emanet olarak görecek ve emin bir kişi olarak bu şehri yönetecek… Kaynak kullanırken karar verirken her türlü iş ve işleminde adalet duygusu içerisinde hareket edeceklerdir… Çünkü halkımızın evini kullanıyor ve o onu kendisine emanet alıyor. Dolayısıyla tüm belediye başkanlarına önerimiz şehri kendi eviniz gibi yönetin. O derece de kayırın! Kendi çocuk çocuğunuzu kayırdığınız gibi o şehirde yaşayan fakiri fukarayı kayırın. Çünkü bunun için geldiniz! Ve çalışın! Onlara hizmet götürün ve onları dinleyin onlarla beraber olun çünkü onlar bu şehrin sahipleridir…”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu