CHP’li vekilin iddialarına il başkanından belgelerle yalanlama

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın kardeşlerine yönelik ulusal basındaki haberlere yalanlama geldi.

vekilin iddialarina il baskanindan belgelerle yalanlama

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ve kardeşleri ile ilgili bazı iddialar ortaya atmış ve söz konusu iddialar önceki gün ulusal basında yer almıştı.

 

Milletvekili Emir, Abdurrahman Kırıkçı ile kentte çeşitli makamlarda görev alan dört kardeşinin dikkat çeken “yükselişi” iddiasında bulunurken, Kırıkçı’nın, kardeşlerinin önünü açtığını ileri sürmüştü.

 

Abdurrahman Kırıkçı, Emir’in iddialarına sosyal medya hebasından “iftira/yalana cevap” başlığıyla yanıt verdi.

 

Paylaşımında CHP’li vekil Emir’i etiketleyen Kırıkçı, seçildiği kongre tarihini ve kardeşlerinin atandığı tarihleri belgeleriyle yayınladı. Kırıkçı, şu ifadeleri kullandı:

 

“İFTİRA/YALANA CEVAP

 

Sn. @muratemirchp bu iftirayı bilerek attıysanız etikten uzak siyaset anlayışınızı kınıyorum. Sizi biri kullandıysa o zaman kendinizi kınayın. Kongre tarihim 17.02.2021 aşağıdaki linkte, bahsettiğiniz atama tarihleri ise belgelerde var.”

 

BELGELERDEKİ TARİHLER ŞÖYLE:

 

Kırıkçı’nın paylaştığı belgelerde; Mehmet Arif Kırıkçı’nın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı görevine 22 Temmuz 2015’te atandığı görülüyor.

 

Abdullah Cevdet Kırıkçı’nın Harran Üniversitesinde Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı olarak atanmasının 9 Haziran 2019’da gerçekleştiği görülüyor.

 

Mustafa Kırıkçı’nın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü olarak 13 Kasım 2019’da görevlendirildiği görülüyor.

 

Mahmut Kırıkçı’nın Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri görevinden ise Şubat 2021’de ayrıldığı belirtiliyor.

 

Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti İl Başkanı olarak seçildiği kongre tarihinin ise 17 Şubat 2021 olduğunu kaydetti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu