CHP’li Tanal’ı Şanlıurfa’da İsyan Ettiren DEDAŞ Uygulaması

Tanal, Bozdağ’a seslenerek, “Bu uygulama Yozgat’ta var mı? Anayasanın 10. Maddesindeki eşitlik ilkesini Şanlıurfalılar için de istiyoruz"

tanaldan yabancilar ile ilgili yasa teklifi 1024x536 1

CHP Şanlıurfa Birinci Sıra Milletvekili Adayı Av. Mahmut Tanal, AKP’nin Şanlıurfa’dan birinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği rakibi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, özel elektrik şirketi DEDAŞ’ın Şanlıurfalıları canından bezdiren uygulamaları ve bölgede bir numaralı şikayet konusu olan elektrik sorunu üzerinden yüklendi.

 

Gelecek Partisi kontenjanından CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı olan Abdullah Yeşil, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanvekili Hidayet Baysal, CHP Bozova İlçe Başkanı Ömer Gül, Gelecek Partisi Bozova İlçe Başkanı Erkan Doğan ve her iki partinin il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Bozova ilçesinde esnaf ve vatandaş ziyareti gerçekleştiren Mahmut Tanal, Bozova ilçe merkezinde caddelerde kaldırımın ortasına konulan elektrik panosu uygulamasını eleştirerek, “Bozova ilçesinin tüm kaldırımlarında bu şekilde elektrik panoları var. Vatandaşın elektrik sayaçları bu panoların içerisinde kilitli bir vaziyette duruyor” dedi.

 

TANAL’DAN BOZDAĞ’A: BU UYGALAMA YOZGAT’TA VAR MI?

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Şanlıurfa Birinci Sıra Milletvekili Adayı Bekir Bozdağ’a seslenmek istediğini dile getiren Tanal, “Benim gibi o da (Bekir Bozdağ) şu anda Şanlıurfa’dan milletvekili adayı. Şanlıurfa’nın il merkezi, köy ve ilçelerinde dolaşırken ana caddelerde bu şekilde elektrik panoları kapalı sayaçlar vs. bunun içerisinde kilitli. Bu uygulama Yozgat’ta var mı? Bu uygulama Yozgat’ta yoksa Şanlıurfa’nın neden il merkezi ve ilçelerinde yapılıyor? Bu uygulama Şanlıurfa’yı rencide ediyor, onuruna dokunuyor. Biz mevcut olan Anayasamızın 10. maddesindeki eşitlik ilkesini Şanlıurfalılar için de istiyoruz. Şanlıurfa sadece ve sadece hukukunu istiyor, adaleti istiyor, eşitlik istiyor, hakkını istiyor. CHP milletvekilleri olarak Şanlıurfa’nın hakkını söke söke alacağız! Ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında da bunu buradan sökeceğiz. Söküp atacağız! Sayaçlar evlere konulacak. Evlerine konulması lazım. Yozgat’taki uygulama ne ise Urfa’da uygulama o olmalı. Konya’daki uygulama ne ise Urfa’daki uygulama o olmalı. Ankara’daki uygulama ne ise Urfa’daki uygulama o olmalı” ifadelerini kullandı.

 

“BU ÇİFTE UYGULAMAYA SON VERECEĞİZ!”

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı döneminde Şanlıurfa’nın çekilmez bir hal alan DEDAŞ ve elektrik sorununu çözüme kavuşturacaklarının altını çizen CHP’li vekil Mahmut Tanal, “Şimdi Ak Parti milletvekillerine sesleniyorum. Ak Parti’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e sesleniyorum. Onun evinin önündeki elektrik trafosu böyle caddede midir, yoksa evinin panosunun içerisinde midir? Şanlıurfa’da CHP iktidarında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığında bunları kaldıracağız, bu çifte uygulamaya son vereceğiz!” şeklinde konuşmasını tamamladı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu