CHP Urfa Vekili Tanal: Hiç Utanmanız Yok Mu?

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Akçakale’de dönen dolaplarla ilgili yaptığı açıklamada: “Hiç utanmanız yok mu?..” dedi.
 CHP Urfa Vekili Tanal: Hiç Utanmanız Yok Mu?
CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Akçakale’de dönen dolaplarla ilgili verdiği soru önergesinin cevaplanmasını talep etti…
 
 
Akçakale’de neler dönüyor? CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Akçakale’de hazine arazilerinin imara açılması ile ilgili açıklama yaptı… Tanal, imar rantını meclis gündemine taşıdığım için Başkan Yalçınkaya’nın adamlarından Bedir Bider beni yalanlamaya çalıştı” dedi.
 
Tanal, konu ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
“Hiç mi utanmanız yok?
 
Şanlıurfa Akçakale’de imar rantı planını Meclis gündemine taşıdığım için mevcut AKP’li Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın ‘adamlarından’ Bedir Bider, beni yalanlamaya kalkıştı!..
 
Daha önceleri Suriyeli sığınmacıların barındırıldığı 25 hektar büyüklüğündeki hazine arazisinin 2018 yılında imara açıldığını iddia etti.
 
2018’de Akçakale Belediye Başkanı olan AKP’li Abdulhakim Ayhan, bu iddiaya sert tepki göstererek, kamp arazisinin şu anki Akçakale Belediyesi yönetimince birilerine peşkeş çekilmeye çalışıldığını savundu…
 
Verdiğim soru önergesiyle ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’den cevap bekliyorum…
 
Akçakale’de olağanüstü durumlarda kullanılması gereken devasa hazine arazisinin akıbetiyle ilgili kamuoyunu aydınlatın… Bu hazine arazisinin imar rantına kurban edilmesinin önüne geçilsin.
 
Bu arada CHP için “Lanet parti”, CHP’lilere yönelik ise “Bunları asmak şart” dediğini ortaya çıkarmamız üzerine görevden alınan Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, hangi ara rant iddialarının odağındaki Akçakale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde, ‘Müdür Vekili’ oldu?..
 
Tartışmalı imar değişikliği planının altında da Navi Çokan’ın imzası var. Akçakale’de neler dönüyor?
 
Ülkemizin güvenliği açısından Suriye sınırında stratejik önemde olan, askerlerin de kullandığı arazi için Milli Savunma Bakanlığı dahil, ilgili tüm kurumların konunun üzerinde durması gerekir…”
tanal 1

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu