Halfeti Belediyesi Vakıf Mallarını Peşkeş Çekmektedir

CHP Halfeti İlçe Başkanı Mehmet Vural basın toplantısı düzenlediği basın toplantısında Halfeti Belediyesi ile ilgili iddialarda bulundu.

CHP Halfeti İlçe Başkanı Mehmet Vural, bir basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısında Halfeti Belediyesi’nin şaibeli işlere kalkıştığını belirten Vural, belediye meclis üyelerine seslenerek; “İleride çocuklarınıza açıklayamayacağınız şeylere imza atmayın” dedi.

 

Vural’ın yaptığı açıklamada, Halfeti’nin parsel parsel satıldığı belirtilirken, bunun belediyenin büyük borç altına girdiğinden kaynaklandığını vurguladı.

 

İlçe Başkanı Vural, basın açıklamasında Halfeti ile ilgili şu ifadelere yer verdi;

Parti Gözetmeksizin Halfeti İçin Yardıma Hazırız

 

 

“Bugün burada Halfeti İlçe Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi olarak Halfeti ile ilgili dile getirilmesi gereken bazı konular için toplandık.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki biz ilçemiz adına yapılacak ve yapılması planlanan her türlü faydalı çalışma için parti gözetmeksizin işbirliğine, diyaloga ve yardıma hazırız.

 

Halfeti’ye Açıklanamayacak Planlar Devreye Sokulacak

Bu ayki İlçe belediye meclis toplantı gündeminde ilçemizin çok önemli noktalarının imar revizyon planı gündeme gelecektir. Ancak bu toplantı normalin aksine bir belediye çalışanı tarafından meclis üyeleri aranılarak yapılmaktadır. Bunun kanuni hiçbir izahatı yoktur. Böyle yapılmasının nedeni Yarınki günlerde Halfetililere açıklanamayacak planların devreye sokulmak istenmesidir.

Bizler buradan belediye meclis üyelerimize sesleniyoruz: Bu memleket bizim. Sizlerden ricamız yarın çocuklarınıza açıklama yapamayacağınız kararların altına imzanızı atmayın.

 

Halfeti Parsellenerek Satılmak İsteniyor

 

Halfetimizle yoğun olarak kullanılan bir cadde vardır ve bu caddenin araç yoğunluğunu insan yoğunluğunu karşılayan bir de parkı vardır bu park parsellenerek Satılmak istenmektedir.

 

Halfetimizin Ürettiği tek tarım ürünü fıstıktır ve ilçemize fıstık hali gereklidir. Şimdi bu kararla bundan on yıl önce yapılan fıstık halinin satılması planlanmaktadır. Bizler de bu durumu tarihi sorumluluk olarak görmekteyiz.

Halfeti Belediyesi Açıklasın Kamu Malını Satma Yetkisi Kimdedir?

 

Ayrıca belediye yönetiminden şunun açıklamasını istiyoruz: Belediye ile herhangi bir ilişkisi bulunmayan kişilerce Halfeti’nin çeşitli yerlerinin satılmak için pazarlık edildiği duyumları almaktayız. Şimdi soruyoruz kamu malının satış yetkisi kimdedir? Bu işler komisyon kararı açık ihaleler ilanlar şeklinde neden yapılmamaktadır?

 

Belediye Yüklü Borcun Altına Girmiştir

Halfeti’miz hiç kimsenin babasının tapulu malı değildir. Evet belediyemiz son iki yıl üç yıl içerisinde çok yüklü borçlanmıştır bunun karşılığında bir çok vakıf malı satılmıştır ancak bu vakıf mallarının satışı da Her zaman şaibeli olmuştur. Evet belediyeye para lazım ancak usulsüzce Satış için pazarlık yapan kişiler kendilerine daha çok pay istemektedir, belli ki onlara daha çok lazım.

Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak artık telafisi olmayacak hataların yapılmamasını istiyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu