Ceylanpınar’ın En Gözde Parkı Savaş Alanı Oldu

Ceylanpınar’ın en gözde alanlarından olan Azadi Parkın halini gören vatandaşlar sinirlerine hakim olamıyor. Parkın içinin savaş alanından farkı yok…
Ceylanpınar'ın En Gözde Parkı Savaş Alanı Oldu

Şanlıurfa’da Doğa Harikası Alanlar Çöplük İçinde

Şanlıurfa’da park, bahçe, doğal alanların tahribata uğradığı haberleri gelmeye devam ediyor. Doğa harikası alanları çöplük içinde bırakandan tutun da alanlara zarar verenlere kadar birçok sorunla karşı karşıya kalınıyor.
 

Ceylanpınar Belediyesi Seyirci Kalıyor

Son olarak, Şanlıurfa’nın sınır bölgesi Ceylanpınar’da bulunan Azadi Parkın durumu vatandaşların tepkisine neden oldu. Parkın içinin savaş alanını andıran görüntüsü şikayetleri de beraberinde getirdi. İlçeye park kazandırılmamasının yanı sıra mevcut parkların da çöplüğe dönmüş haline belediyenin seyirci kalması hizmet konusundaki tutumları da gözler önüne seriyor…
 

Azadi Parkına ‘Park’ Demeye Bin Şahit

Haber Ceylanpınar’ın yayımladığı fotoğraflardaki görüntülerde Azadi Parkının dillere destan görüntüsünden eser kalmamış. Yapıldığı zaman ilçenin en gözde parkında bulunan yapay şelale yerle bir olmuş. Ağaçlar kökünden koparılmış. banklar paramparça olmuş ve parkın içinde olması gereken çöp kovalarından eser kalmamış.
 
 

Parkın Bu Hale Gelmesinden Ceylanpınar Belediyesi Sorumludur

Ceylanpınar halkı, Ceylanpınar Belediyesinin parkla ilgilenmediğini, parkın savaş alanından farksız olduğunu belirterek sesini en yukarılara duyurmak için çabaladı… Vatandaşlar, “Sıcak yaz aylarında akşamları eşimiz, dostumuz, ailemizle bir bardak çay içip serinlemeye gittiğimiz parktan eser yok… Ceylanpınar Belediyesi parkın önünden dahi geçmiyor. Zamanında tonlarca para harcanıp Ceylanpınar’a kazandırılan bu alanın bu hale gelmesinden Ceylanpınar Belediyesi sorumludur… Belediyenin vazifelerinden biri de halka sunulan hizmetlerin ve alanların korunmasıdır. İlçeye yeni bir park kazandırmak bir yana mevcut olan parkların da harabeye dönmesine seyirci kalıyor.” yorumlarında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu