Büyükşehir Çareyi Briket Örmekte Buldu

Hasarlı binaları yıkamayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çareyi kapılara briket örmekle buldu. Vatandaşlar, “Müthiş karar!” dedi.
deprem 3

Şanlıurfa’da Yıkılmayan Ağır Hasarlı Binalar Sorun Yaratıyor

Depremin üzerinden aylar geçmesine rağmen Şanlıurfa’da hasarlı binaların yıkım işlemi henüz tamamlanmadı. Hasarlı binaların yıkımlarının gecikmesi tehlikeyi de beraberinde getirmeye devam ediyor. Yıkılmayan hasarlı binalara giren hırsızlar yağmalama işlerine devam ederken, hasarlı binalardan düşen taşlar ve beton parçaları da vatandaşların ağır yaralanmasına sebep oluyor…
 

Şanlıurfa’da Hasarlı Bina Girişlerine Briket Örüldü

Yaşanan bu olayların ardından ağır hasarlı binaların yıkımlarını tamamlamayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yeni bir çözüm buldu. Belediye yetkilileri ağır hasarlı binalarda hırsızlık yapılmasına kendilerince bir çare buldu. Hasarlı binaların girişleri briketlerle kapatıldı.
 

Büyükşehir Belediyesine Tepkiler Gecikmedi

Hasarlı binaların yıkımını gerçekleştirmek yerine girişlerini briketlerle kapatan büyükşehir belediyesine tepkiler de gecikmedi… Ağır hasarlı binaların girişlerine briket ören belediyeyi eleştiren vatandaşlar;
 

Acele Etmeye Gerek Yok

“Şanlıurfa ile kıyaslanmayacak kadar fazla hasar alan Hatay, Adıyaman ve Maraş gibi illerde hasarlı binaların yıkımı kısa bir süre içerisinde gerçekleşti… Şanlıurfa’da bu işlem henüz tamamlanmadı. Büyükşehir belediyesi, çözümü apartman girişlerine briket örmekte buldu. Müthiş bir karar! Acele etmeye gerek yok, 3-5 yılda bitirirsiniz.” yorumunda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu