Büyükşehir BELSAN Soygunculuk Huyundan Vazgeçmiyor

Büyükşehir belsan soygunculuk huyundan vazgeçmiyor. 2 biniş karta15 lira alıyor. 5,5 liralık ücret ise kredi kartına 7,5 lira olarak yansıyor.
sanliurfa belediye otobusu 1
 
Şanlıurfa’da toplu taşıma kullanan vatandaşların şikayetleri doğrultusunda alınan ücretlerin kartlara göre farklılık gösterildiği iddia edildi…
 

Urfa Kartta Farklı Kredi Kartından Farklı Ücret Alınıyor

Vatandaşlar, toplu taşımada kullanılmak üzere aldıkları 2 binişlik kart ile yolculuk yaptığında 5,5 TL çeken otobüsler, kredi kartı ile ödeme yaptıklarında 7,5 lira ücret çekildiğini fark etti… Vatandaşlar, 2 binişlik kartlardan 5,5 TL çekilip kredi kartını kullandıklarında 7,5 TL çekilmesinin sebebini sordu.
 

Vatandaşlar Fiyat Farkından Şikayetçi

Şanlıurfa’da 2 binişlik kartı almanın bedeli 15 lira. Bu 2 binişlik kart ile 2 defa yolculuk yapan vatandaşlar toplamda 11 lira otobüs parası vermiş oluyor. Kartın içinde kalan 4 lira ise çöp oluyor. 2 binişlik kartı 15 liraya vatandaşa satan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işletmesi olan BELSAN, kart başına 4 lira kar etmiş oluyor… Kart fiyatı ile yolculuğa ödenen fiyat arasında farkın olduğunu gören vatandaşlar durumdan şikayetçi…

 
Toplu taşıma araçlarını sıklıkla kullanan bir vatandaş, yaptığı açıklamada;
 

Cebimizden Çıkan 2 Liralar Nereye Gidiyor?

“Toplu taşımada 1 biniş 5,5 lira… 2 biniş 11 lira yapar fakat Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 2 binişlik kartı 15 liraya satıyor. 2 binişlik Urfa Kart aldığımızda cebimizden biniş başına 2 lira fazla çıkıyor. Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, sanki çok büyük bir şey yapmış gibi kredi kartı ile ödemeyi faaliyete geçirdiklerini belirterek büyük reklamlar yaptı… 2 binişlik kart alıp 4 lira fazla ödemek yerine kredi kartı kullanmaya karar verdik. Kredi kartı ile 1 kişi için ödenmesi gereken yolculuk ücretinin Urfa Kartta olduğu gibi 5,5 lira olacağını düşündük fakat öyle olmadı… Kredi kartından toplu taşıma için ödeme yaptığımızda bizden 7,5 lira ücret çekiyorlar. Olayın aslına baktığımızda Urfa kart da kullanılsa kredi kartı da kullanılsa cebimizden biniş başına 2 lira fazla çıkıyor. Vatandaşın cebinden fazladan çıkan bu 2 liralar toplandığında ciddi bir miktar yapıyor. Bu paralar nereye gidiyor? Nerelerde kullanıyor?” dedi.
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu