Buğday Ve Arpa Alım Fiyatları Belli Oldu

TMO 2023 buğday ve arpa alım fiyatları belirlendi. Kabine sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” TMO 2023 Buğday ve Arpa alım fiyatlarını belirledik.” dedi.

Buğday Ve Arpa Alım Fiyatları Belli Oldu

TMO 2023 buğday ve arpa alım fiyatları belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” TMO 2023 Buğday ve Arpa alım fiyatlarını belirledik.” dedi.

TMO 2023 buğday ve arpa alım fiyatları belirlendi. Kabine sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” TMO 2023 Buğday ve Arpa alım fiyatlarını belirledik. Üreticilerimizin eline ton başına ekmeklik buğdayda 9 bin 250 lira, arpada ise 7 bin 500 lira geçecektir” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “TMO 2023 Buğday ve Arpa alım fiyatlarını belirledik. TMO alım fiyatlarını ekmeklik buğdayda ton başına 8 bin 750 lira arpada 7 bin lira olarak kararlaştırdık. Bakanlığımız tarafından sisteme kayıtlı çiftçilerimize buğdayda ton başına bin lira arpa için ton başına 500 lira destek olarak verilecektir. Üreticilerimizin eline ton başına ekmeklik buğdayda 9 bin 250 lira, arpada ise 7 bin 500 lira geçecektir” ifadelerini kullandı.

 BİHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu