Genel

Bozova’da doktor hastaya yaklaşmadan muayene ediyor.

İddiaya göre diz ağrısı rahatsızlığı üzerine Bozova Devlet Hastanesi'ne giden R. Y uzaktan muayene edildi.R.Y'nin kızı doktorun babasına beş metreden fazla yaklaşmadığını uzaktan gözle muayene ettiğini dile getirdi.

İddiaya göre diz ağrısı rahatsızlığı üzerine Bozova Devlet Hastanesi’ne giden R. Y uzaktan muayene edildi.R.Y’nin kızı doktorun babasına beş metreden fazla yaklaşmadığını uzaktan gözle muayene ettiğini dile getirdi.

Olay iki gün önce dizlerinden rahatsızlanan R.Y’nin Bozova Devlet Hastanesi’ne gitmesiyle yaşandı . Muayene için doktorun odasına girdiklerini belirten hasta yakını; doktorun hastaya yaklaşmadan tedavi ettiğini ve uzaktan gözle teşhis koyduğunu belirtti.

Doktorlar kanununda uzaktan muayene, uzaktan teşhis, ve uzaktan tedavi yasak olmasına rağmen doktorun kendi can sağlığını düşünüp hastanın hayatini riske atması doktorluk yeminine aykırı bir durumdur. Konulan teşhisin ve tadavinin doğruluk payı çok düşüktür . Yanlış verilen ilaçların riski hastayı ölüme kadar sürükleyebilir. Sağlık Bakanlığı’nın bu ihbarlar üzerine harekete geçmesi gerekmektedir.

Etiketler

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı