TeknolojiYurt

Baydilli Açıkladı: Haberler Gerçeği Yansıtmıyor

MEtin Baydilli "Karaköprü'deki bilim merkezi 5 ay ayakta kalabildi" haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.


ODA TV’nin gündeme getirdiği ve Kraköprü Belediyesi tarafından kurulan El Battani Uzay, Havacılık ve Bilim Merkezi’nin kapatıldığı ve yalnızca 5 ay ayakta durabildiği iddia edilmişti.

Haber sitelerinde dolanan bu haberin gerçeği yansıtmadığı hakkında Karaköprü Belediyesi’nden bir açıklama geldi. Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere  yer verildi;

“Şanlıurfa’ya bir ilk olarak kazandıracağımız ve geçtiğimiz aylarda Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli’nin tanıtımını yaptığı El Battani Uzay, Havacılık ve Bilim Merkezimiz ile ilgili bazı medya organlarında yer alan, ‘Uzay ve Bilim merkezinin kapısına 5 ayda kilit vuruldu’ şeklindeki haber hiçbir surette gerçeği yansıtmamaktadır.

 

El Battani Bilim ve Havacılık Merkezi’mizin sadece tanıtımı yapılmış olup, açılışı henüz gerçekleştirilmemiştir.  Karaköprü Belediyesi, Türk Kızılay ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol sonucunda bilim merkezinin içerisinde bulunan odalar “Stem ve Kodlama” atölyesi olarak hizmet vermektedir. Bilim merkezimizin açılışı da ufak eksikliklerin giderilmesiyle önümüzdeki dönemde gerçekleştirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

 

Bahse konu haberde bilim merkezimiz ile alakası olmayan bir kapı gösterilip ana kapının açık olduğu göz ardı edilmiştir. Burada yapılan haberde art niyet olduğu, kurumumuzu karalama amaçlı yapıldığı açıktır.  Yapılan haberlerin tamamı ilçeye yapılan hizmetleri baltalamaya, karalamaya yöneliktir. Vatandaşlarımızın ve basın kuruluşlarımızın art niyetle yapılan bu haberlere itibar etmemelerini rica ediyoruz.

 

Tüm basın kuruluşlarına ve vatandaşlarımıza duyurumuzdur.”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı