Başkan Özyavuz, Şehitlerimiz İçin Mevlid Okuttu

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Kuzey Irak’ta PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen Mehmetçikler için Mevlid-i Şerif okutup, şehitlerin hayrına Zerde tatlısı dağıttı.

Başkan Özyavuz, Şehitlerimiz İçin Mevlid Okuttu

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, geçtiğimiz günlerde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde ve Hakkari’de şehit olan 12 Mehmetçik için Şeyh Hayati Harran-i Camisi’nde mevlid-i Şerif okuttu.

Programa Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şeyh Hayati Harran-i Cami imamı ve Diyanet işleri Başkanlığından görevli imamların okuduğu Mevlid-i Şerif’in ardından Türkiye’nin birliği, bütünlüğü için canlarını feda eden kahraman şehitlere minnet duygularıyla dualar okundu.

Şeyh Hayati Harran’i türbesini ziyaret ederek, vatanın selameti için dualar okuyan başkan Özyavuz ve vatandaşlara, Mevlid-Şerifin ardından cami önünde kahraman şehitlerin hayrına Harran Belediyesi tarafından Zerde tatlısı ikram edildi.

Terör örgütlerinin hiç bir zaman hedeflerine ulaşamayacağının altını çizen Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, “22-23 Aralık tarihleri arasında Irak’ın Kuzeyinde Hakkari’de terör örgütünün mefhurca, haince Türk askerlerimize yaptığı o saldırıyı şiddetle kınıyorum. Başta vatan için şahadet şerbetini içen askerlerimize cenab-ı Allahtan rahmet, bütün şehitlerimize ve yakınlarına baş sağlığı diyorum. Vatan sağolsun. Bütün Gazilerimize Cenab-ı Allah’tan selamet içerisinde uzun ömürler diliyorum. Terör örgütü hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaktır. Cenab- ı Allah’ın izniyle Türk askerinin kanının aktığı her yer bir Türk Vatanı olacaktır, bir islam vatanı olacaktır. Bugünde Harran’ımızda şehitlerimizin ruhu için Şeyh Hayati camii ve türbesinin bulunduğu mekanda bir Mevlid-i Şerif okuttuk. Diyanet İşlerinden arkadaşlarımıza ve emeği geçen hocalarımıza teşekkür ederim. Cenab-ı Allah’tan okunan Mevlid-i Şerif’in başta şehitlerimiz ve bütün ölmüşlerimizin ruhlarına ulaşmasını  diliyorum. Ceneb-ı Allah bizi çıkacağımız her yolda muzaffer kılsın inşallah. hepinize teşekkür ederim, vatan sağolsun diyorum. Ne Mutlu Türküm diyene.” ifadelerini kulandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu