Başkan Ferhat Karadağ’dan 29 Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Cumhuriyet’in ilan edilişinin 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Ferhat Karadağ'dan 29 Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Karadağ mesajında, “Bugün Cumhuriyet’imizin doğum günüdür. Özgürlük, eşitlik, bağımsızlık gibi değerlere kavuştuğumuz 29 Ekim’i her yıl olduğu gibi bu yılda coşkuyla kutluyoruz. Bundan tam 99 yıl önce vatan toprakları üzerinde oynanan iç ve dış tehditlere karşı el ele, gönül gönüle vererek tarihin az şahit olduğu bir Kurtuluş Savaşı başlatmış ve tarihimize yaraşır bir mücadele örneği vererek temelinde insan hakları, demokrasi gibi evrensel değerleri barındıran Cumhuriyeti kurduk.

Bugün yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin, simgesi olan al yıldızlı bayrağımız rengini bağımsızlık ve hürriyetimiz uğruna can vermiş şehitlerimizin kanından almaktadır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey yükselen yeni nesil, İstikbal sizsiniz Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz’ sözünden yola çıkarak bağımsızlığımızı kazandığımız Cumhuriyet’i korumak, yaşatmak hepimizin asli görevidir.

Cumhuriyet demokratik bir ülkeniz bozulmaz simgesidir. Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve ebediyete irtihal eden şehitlerimizin rahmet ve minnetle anıyorum. Milletimizin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun.” dedi.

 

Basliksiz 6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu