Deneyimli Başkan Çiftçi’den Büyükşehir ve İlçe Başkanlara Uyarı

Eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, büyükşehir be ilçe başkanlarına uyarıda bulundu. Çiftçi: “Planlama yapılmalıdır” dedi.

Deneyimli başkan Çiftçi'den Başkanlara Uyarı

Eski Başkan Çiftçi’den Başkanlara Uyarı

Eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, belediyeciliğin nasıl olması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu… Çiftçi, büyükşehir ve ilçe başkanlarına uyarıda bulundu. “Yerel yönetimlerde çalışma sezonuna girildi. Belediyelerde hizmetler adil planlanmalıdır.” diyerek şu ifadelere yer verdi;
 
 

Çiftçi: Hizmetler Öncelikli Planlanmalıdır

Yerel yönetimlerde hizmetler öncelikli planlanmalıdır. Özellikle çalışma mevsimi olmayan kış aylarında belediye yönetimleri gerek seçilmişler gerekse de atanmış olan kadrolar önce bir plan yapmadılar… Plan yapıldıktan sonra gelecek yılın programı noktasında geniş bir coğrafyaya sahip Şanlıurfa’mızda özellikle Büyükşehir belediye başkanlığımız hangi daire Başkanlığının neler yapacağını önceden planlamalıdır…
 

Bütçenin İlçelere Adil Dağıtılması Gerekir

Plan yapılırken de bütçenin ilçelere dengeli dağıtılması lazım. Adil dağıtılması lazım. Özellikle ilçelerin nüfus ve alan parametrelerine göre bütçe ayrılmalıdır. Aksi taktirde tüm hizmetler bir noktada toplanılıyor ve özellikle kırsaldaki ilçeler belediye hizmetlerinin dışında bırakılıyor… Bu da orada yaşayan insanlarımızın haklarının verilmemesi anlamına gelir… Bizler bunu doğru kabul etmiyoruz.
 

Çiftçi: Belediyelere Önerimiz Şudur!

O sebepten dolayı belediyelerimize önerimiz şudur; planlama yapılmalı. Planlı anılan hizmetler nüfus ve alana göre adil de atılmalı… herkesin hakkı var bütçede kuzeyde Siverek’in hakkı olduğu gibi, güneyde Akçakale‘nin batıda Birek’in ve yine doğuda Viranşehir’in de tüm 13 ilçenin 1400 mahallenin 1600 mezranın sokağa bu hizmetten mutlaka karşılık görmesi gerekiyor… Ki adalet böyle sağlanır bu hizmetin dağıtımı yöneticilerin keyfine bırakılmaz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu