Başkan Canpolat: Öğretmenlik yüksek bir mertebedir

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, öğretmenlerin geleceği inşa ettiğini ifade etti.

Başkan Canpolat: Öğretmenlik yüksek bir mertebedir

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Canpolat, “Bizler belediye başkanları olarak idareciler olarak bir şehir inşa ediyoruz ama öğretmenler geleceği inşa ediyor” sözleriyle başladığı mesajında, şunları kaydetti:

“Dünyadaki en mukaddes görev; bireyleri yetiştirmektir. Öğretmenlik yüksek bir mertebedir. Bu yüzden öğretmenlik bir meslek olarak görülmemelidir. Bireyleri eğitip toplumu aydınlatırken kendi varlığını arka planda tutmaktır. Öğretmenlik bireyleri yetiştirmektir. Bireyler yetişince toplum gelişir toplum gelişince memleket kalkınır. Toplumun geliştiği memleketin kalkındığı bir dünyada insanlık refah seviyesine ulaşır. İşte bütün bunların mimarı elbette ki öğretmenlerdir. Bu bağlamda bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Kendi eserleri olan yeni neslin her zaman daha da ileriye gidip dünyadaki gelişmelerden geri kalmaması için fedakarlık yapan öğretmenlerimize hayat boyu basarlar diliyorum.”

 

Basliksiz 6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu