Bakan Yardımcısı Büyükşehir’in Çalışmalarına Hayran Kaldı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin turizm alanında uyguladığı çalışmaları yerinde inceledi.

Bakan Yardımcısı Büyükşehir'in Çalışmalarına Hayran Kaldı

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette kentte turizm alanında yapılan çalışmalar hakkında Bakan Yardımcısı Yavuz’a sunum yapıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a günün anısına balıklıgöl tablosu hediye edildi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, daha sonra kazı çalışmalarının devam ettiği tarihi Şanlıurfa Kalesi ve kale eteğinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat’ın da eşlik ettiği gezide Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından müze kompleksinde hayata geçirilen tescilli Yöresel ürünler satışının yapıldığı mağazayı gezdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tescilli Yöresel Ürünler Mağazasında incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, mağazaya hayran kaldı. Bakan Yardımcısı Yavuz, daha sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 11 Nisan Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nde kadın kursiyerlerle bir araya geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 11 Nisan Kadın Kültür ve Eğitim Merkezinde kadın kursiyerler tarafından yapılan el işi ürünleri yakından inceleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, daha sonra aynı merkez içerisinde yer alan Ümmü Gülsüm Hatun Kadın Kütüphanesini gezdi.

Kütüphanede ders çalışan genç kızlarla bir araya gelen Bakan Yardımcısı Yavuz, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin gençlere ve kadınlara yönelik yaptığı çalışmalar ile kent turizmine yönelik yaptığı çalışmalara hayran kaldı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu