Bakan Yanık: Görüntüleri Gördüm, Art Niyet Yok

Seçim aracındaki AFAD kolileri ile ilgili açıklama yapan Bakan Yanık: "Ben ne gördüm ne de aracı kullandık. Görüntülerden ben de üzüldüm ama bir art niyet yok."

bakan derya yanik
Seçim aracındaki AFAD kolileri ile ilgili açıklama yapan Bakan Yanık: “Ben ne gördüm ne de aracı kullandık. Görüntülerden ben de üzüldüm ama bir art niyet yok.”
 
Seçim aracında AFAD kolileri ile ilgili ile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan açıklama geldi. Bakan Yanık, yaptığı açıklamada kolilerden haberinin olduğunu fakat bir art niyetinin olmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi;
 
“Konudan benim hiç haberim bile yok. İl başkanlıkları, seçim koordinasyon merkezleri adaylar adına araçları giydirir, o araçlar sokaklarda kullanılır veya seçim çalışmalarında kullanılır. Dolayısıyla o bahsi geçen araç da bunlardan birisi. Ben ne gördüm ne de daha kullanmadık. Önümüzdeki süreçte tabi kullanacağız. Sanki ben talimatlandırmışım ve böyle bir kampanya yürütüyormuşuz gibi bir algı oluşturuyorlar. Osmaniye’de 1010 can kaybımız var. Dolayısıyla bu kadar ağır bir yıkımın içinde insanların hala depremzede refleksiyle hareket etmesi çok doğal. O gün bir kısım vatandaşımız arkadaşlarımızı arıyor ve ‘gıda kolisine ihtiyacımız var’ diyorlar. Onlar da ‘biz getirelim’ diyor. Ben kendi makam araçlarımız bıraktım seçim bölgemde sivil araçla geziyorum. Tamamen yardım refleksiyle yapılmış. Tamamen düşüncesizlik. Görüntülerden ben de çok rahatsız oldum ama bir art niyet yok. Kamuoyundan arkadaşlarımız adına özür dilerim.”  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu