Bakan Nebati Kara Para Aklayanlarla Mücadele Ediyor

Bakan Nebati, bakanlığın kara para aklayıcıları, terörizmi finanse edenler ve her türlü suç örgütlerine karşı mücadeleye kararlılıkla devam ettiğini belirtti.

Bakan Nebati'den 2002 ile 2022 kıyaslaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bakanlığın kara para aklayıcıları, terörizmi finanse edenler ve her türlü suç örgütlerine karşı mücadeleye kararlılıkla devam ettiğini belirterek “Ülkemize yönelik uluslararası kara para soruşturması açılacağına ilişkin gerçek dışı iddialar mesnetsiz olduğu kadar Türkiye Cumhuriyetinin itibarını da zedeleyici niteliktedir.” İfadesini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Türkiye’ye yönelik uluslararası kara para soruşturması açılacağına ilişkin iddialara yanıt verdi.

Bakan Nebati sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak tüm birimlerimizle, kara para aklayıcılarına, terörizmi finanse edenlere ve her türlü suç örgütlerine karşı mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de kararlılıkla devam etmektedir.

Basliksiz 6

Öncelikle bugüne kadar yürürlüğe konulan varlık barışı düzenlemeleri, net hata ve noksan konusunda Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından ülkemize yönelik olarak yapılmış herhangi bir eleştiri bulunmamaktadır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu