Baka Koca Açıkladı! Vakalar Arttı Yeniden Kapanma Gelecek Mi

Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 vakalarında 40 kat artış yaşandığını söylerken yeniden kapanma olup olmayacağı konusunda da bilgilendirme yaptı.

Bakan Koca'dan yerli aşı açıklaması

Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 vakalarında 40 kat artış yaşandığını söylerken yeniden kapanma olup olmayacağı konusunda da bilgilendirme yaptı.

Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 vakalarında 40 kat artış yaşandığını söylerken hastane yükünde henüz ciddi bir artış olmadığını kaydetti. Koca, yeniden kapanma ve benzeri durumların olmayacağının da altını çizdi.

ŞANLIURFA- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 vakalarında 40 kat artış yaşandığını kaydetti.

 Henüz hastane yüküne yansıyan bir tablo oluşmadığını söyleyen Bakan Koca, ”Hastane yükü 3 kat kadar arttı. Ciddi bir hastane yükümüzün olmadığını çok rahat söyleyebiliriz. Yoğun bakımlarda da bu artışların belirgin ve ciddi olmadığını görüyoruz” dedi.

 ‘YENİDEN KAPANMA OLMAYACAK’

 Koca, yeni yoğun bakım üniteleri açmaya ihtiyaç olmadığını belirtti.

 ”Panik havası yok. Yeniden kapatma ve benzeri durumlar olmayacak” diyen Koca şu açıklamada bulundu:

 ”Kişisel tedbirlere uyarak artık Covid’le yaşamayı öğrendik. Covid bitti mi? Bitecek mi? Bitmeyecek. Bir Influenza gibi düşünün. Zaten son dönemde de belirtileri grip benzeri seyrediyor. Daha çok boğaz ağrısı, burun akıntısı ve ateşle seyrediyor ve beraberinde de kas ağrılarını görüyoruz. Ama ek hastalığı olanlarda hastaneye yatışa kadar giden sonuçlara sebep olabiliyor. Onun için dikkatli olmalıyız”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu