Yeni Asgari Ücret 11 Bin 402 Lira Oldu (Temmuz Ara Zam)

Yeni asgari ücret 11 Bin 402 lira oldu… Asgari ücretin 1 Temmuz itibariyle net 11 Bin 402 liraya yükseltildiği belirtildi.
Yeni Asgari Ücret 11 Bin 402 Lira Oldu (Temmuz Ara Zam)

Asgari Ücret Temmuz Zammı Belli Oldu

Tüm işçilerin gözü kulağı asgari ücretin ara zammındaydı. Günlerce süren toplantı bugün sona erdi. Toplantının ardından yapılan açıklamada asgari ücrete yapılan zammın oranı %34 oldu. Gelen yüzde 34’lük artış ile beraber asgari ücret 11 bin 402 liraya yükseldi.
 
Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol katıldı. Bakan Akyol toplantı sonrasında yaptığı açıklamada
 

Türk-İş’e Şükranlarımı Sunuyorum

“Türk-İş ve TİSK başkanlarına görüşmelerdeki uzlaşmacı yaklaşımları için teşekkür ediyorum. TİSK Başkanı çalışma hayatı olmak üzere son dönemde ortaya koyduğu fayda odaklı yaklaşımıyla birçok icraata imza attı. Asgari ücrete vergi muafiyeti, beyaz bayrak uygulaması, istihdam teşvikleri bunlardan bir kaçıdır… Türk-İş başkanına gösterdiği samimi yaklaşım ve yapıcı tutum için şükranlarımı arz ederim.”
 
 

Vatandaşları Enflasyona Ezdirmeyeceğiz

“Emekçilerimiz başta olmak üzere tüm sektörleri ilgilendirecek netice Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşları enflasyona ezdirmeme kararlılığı açısından önem arz etmektedir…
Yeni asgari ücretin bayram öncesinde hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. “
 

2023 Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? (Temmuz)

“Komisyon çalışmaları işçi ve işveren taraflarının uzlaşmasıyla sonuçlandı. 2023’ün ikinci yarısında brüt 13 bin 14 net asgari ücret 11 bin 402 lira olarak belirlendi. Yüzde 34 artış yapıldı. 400 TL olarak uygulanan asgari ücret desteği 500 TL olarak uygulanmaya devam edecek.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu