GüncelSağlıkYurt

Antep’e Yeniden Yasak Geldi, Urfa’ya da Gelecek Mi?

Koronavirüs vakalarının artış gösterdiği Şanlıurfa’da 65 yaş üstü vatandaşlara yeniden yasak geldi.


2. dalganın resmen yaşandığı Gaziantep’te 65 yaş üstü vatandaşlara yeniden yasak geldi. 65 yaş üstü vatandaşların faaliyetlerinin kısıtlandığı haberi Vali Davut Gül tarafından duyuruldu.

1. Derece Akraba Hariç Düğün Yasak

Antep’te 1 dereceden akrabalar hariç düğün, nişan ve kutlama gibi toplu olarak yapılan etkinlikler 65 yaş üstü vatandaşlara yasaklandı. Antep Valisi Davut Gül; “Covid-19 hastalığı maalesef en fazla büyüklerimizi etkiliyor. 65 yaş üstü ulu çınarlarımızı hep birlikte koruyup dualarını almaya ihtiyacımız var. Gaziantep’te gelin ve damadın anne, baba, dede, anneanne ve babaannesi hariç, 65 yaş üzeri kişilerin düğüne gitmesi yasaklanmıştır” dedi.

65 Yaş Üstüne Toplu Taşıma Kısıtlaması Geldi

Öte yandan Vali Gül, “Toplu taşıma bulaş riskini arttırdığından, sabah 07.00-10.00 akşam 17.00-20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanmaları, akşam 18.00’dan sonra sebze, meyve pazarına gitmeleri yasaklanmıştır” ifadelerini kullandı.

Urfa’da 65 Yaş Üstüne Yasak Geldi Mi?

Antep için verilen bu kararın yerinde bir karar olduğu aşikarken, aynı uygulamanın Urfa’da da uygulanması hasıl olmuştur. Urfa’da vaka sayılarının artışını durdurmak için düğün, nişan ve taziye gibi topluluklara girişinin 65 yaş üstü vatandaşlara yasaklanması gerekmektedir. Konu ile ilgili herhangi bir gelişmenin olmadığı Urfa’da gözler ve kulaklar Şanlıurfa Valiliğine çevrildi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı