Ankara Müftüsü ‘Zebra Eti Helaldir’ Dedi

Müftüsü Hasan Çınar, Türkiye'nin bir kaç yerinde eşek at eti kesimlerinin ardından fetva verdi. Müftü Çınar, "Zebra eti helaldir." dedi.

zebra 1
Müftüsü Hasan Çınar, Türkiye’nin bir kaç yerinde eşek at eti kesimlerinin ardından fetva verdi. Müftü Çınar, “Zebra eti helaldir.” dedi.
 
Türkiye’nin birçok ilinde eşek ve at etine rastlandı. Çöplerde ya da sulama kanallarında bulunan eşek eti kafası ve kemiklerinin ardından vatandaşlar “Ne eti yiyoruz?” diyerek endişe etmeye başladı.
 
Vatandaşların aklındaki sorulara cevap Ankara Müftüsü Hasan Çınar’dan geldi. Çınar, yenilebilir kara hayvanları ile ilgili fetva verdi.
Çınar, helal olan kara hayvanları olarak şunları gösterdi; koyun, keçi, deve, bağırtlak kuşu, dağ keçisi, ceylan, zebra ve çekirge. Türkiye’de zebra etinin yenilmediğini bilmesi ile beraber açıklamada bulunan Çınar; “Zebra etinin yenilmesi helaldir.” dedi.
 
ABD’de bir kilosu ortalama 4 bin TL olan zebra etinin satışı dünyada tartışma konusu olmuştu. Zebraların bazı türleri tükenirken bazı türleri ise tehdit altında. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu