Alaattin Çakıcı’nın Yeğenine Silahlı Saldırı

Alaattin Çakıcı’nın yeğeninin aracına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda yeğen Çakıcı bacağından vuruldu.

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Alaattin Çakıcı’nın yeğeninin aracına silahlı saldırı düzenlendi. Araca yapılan çapraz ateş arasında kalan yeğen Adem Çakıcı, yaralandı. Kendi imkanlarıyla İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giden yeğen Çakıcı’nın burada yapılan kontrollerde bacağından vurulduğu öğrenildi.

Yeğen Adem Çakıcı’nın durumunun iyi olduğu öğrenilirken Çakıcı’nın avukatı açıklama yaptı. Avukat Can Sevinç, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Soyadı Dışında Bir Bağlantısı Yoktur

“Bugünkü twitinde diyorsun ki ‘Sarallar’ın Falyalı’nın intikamını alma çabası.’ Alaattin Çakıcı ile Adem Çakıcı akrabadır fakat 2017 yılında Alaattin Çakıcı hapishanedeyken Adem Çakıcı’nın vurulması olayını senin gibi Fetö’cü artıklarının basındaki, emniyetteki ve adli mercilerdeki deşifre olmamış tetikçileri 2021 yılında Alaattin Çakıcı’ya 17 yıl ceza verilmesini sağladı. Mahkeme süreci şu an Yargıtay’da devam etmektedir. Alaattin Çakıcı ile Adem Çakıcı’nın soyadı dışında hiçbir bağlantısı yoktur ve bunu tüm emniyet birimleri de bilmektedir.”

Çakıcı’nın İfadesi Dahi Alınmadan 17 Yıl Hapis Verdiniz

“Bir aydan daha fazla süredir Fetö’cü ve onlarla işbirliği yapan muhalefet ve onların adına yazan çizen herkes sürekli olarak Alaattin Çakıcı adını gündeme getirmektedir. Vatan haini şerefsiz, sosyal medya arşivine gir ve günlerce 2017’deki Adem Çakıcı’nın Suadiye Otel’de vurulmasını nasıl gündeme getirdiğinizi, Alaattin Çakıcı’nın ifadesi dahi alınmadan hukuka aykırı şekilde 17 yıl ceza almasını ne şekilde sağladığınızı gör. Vatana ihanet edenin aile yapısından da şüphe edilir. Siz neyin peşindesiniz?”

Adem Çakıcı’nın Vurulmasını Yeğeni Diyerek Onları Bağlamak Ucuzluktur

“Sarallar’dan bahsediyorsunuz. Sarallar ile Alaattin Çakıcı’nın arasında bir sorun söz konusuysa hangi tarafta adamlık varsa diğerini bulur. Adem Çakıcı’nın bugün vurulmasını, yeğeni diyerek ve birilerine bağlamak onları da ucuzlatmaktan başka bir işe yaramaz. Siz bu şekilde müptezel gibi davranıp neden ortalığı bulandırıyorsunuz? Kimin kiminle hesabı varsa adam olan işini görür!”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu