AKP’li Özkan, Türkiye’de Ev Kiraları Avrupa’dan Ucuz

Türkiye ile Avrupa’yı kıyaslayan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Avrupa’da kiralar 1500 euro, Türkiye’de 125 euro” dedi.

AKP’li Özkan, Türkiye’de Ev Kiraları Avrupa’dan Ucuz

Türkiye’deki ekonomik sıkıntılarla Avrupa’daki ekonomik sıkıntıları kıyaslayan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Avrupa’da kiralar 1500 euro, Türkiye’de 125 euro” dedi.

Türkiye’de ev almanın imkansız olması bir yana kiralarını bile ödemekte zorlanan vatandaşa AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan Avrupa kıyaslaması geldi. Enflasyonun ani yükselmesi ile ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği ülkemizde normal bir evin kirasını ödemek bile zorlaştı. Dünya genelinde ekonomik krizin de olduğunu dile getiren AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Türkiye’de yaşamanın Avrupa’dan ucuz daha ucuz olduğunu dile getirdi.

AKP’li Özkan, Armağan Çağlayan, YouTube’daki “Zor Ama Yine De Sor” programına konuk oldu. Programda ekonomik sıkıntılara değinen Özkan, tartışma yaratacak bir açıklamada bulundu.

Özkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Değişik ihtiyaçları da değerlendirdiğimiz zaman, Avrupa’da ay sonuna artı bakiye ile kalabilmesi, tasarruf edebilmesi mümkün değil. Bakınız şimdi bizi troller bekliyorlar, hemen üzerimize gelecekler. Türkiye’de de asgari ücretli açısından sıkıntının varlığının farkındayız ancak Avrupa’da 1500 euro ile bir ay kirada oturabilirken Türkiye’de 125 euro ile oturabilirsiniz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu