GüncelYurt

Akçakale Belediyesi’nde Şok Yolsuzluk

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’ya sordu; “Yakınların 22 ayda nasıl yoksulluktan lüks hayata geçti.”

Akçakale Belediyesi'nde Şok Yolsuzluk

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Akçakale Belediye Başkanına sorular sordu. Tanal, özellikle Yalçınkaya’nın akrabalarının maddi yokluk içindeyken nasıl 22 ayda lüks hayat yaşayacak duruma geldiğinin dibini kazmaya çalıştı.
İşte Vekil Tanal’ın Yalçınkaya’ya mesajları

Yalçınkaya, Tanal’a Hakaret Etti

 

Katıldığı programda baştan sona suçluluk psikolojisiyle hareket eden, gerçeğe aykırı ifadeler kullanan Şanlıurfa #Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, “Karılar gibi dedikodu yakışmaz” sözleriyle kadınlara hakaret etti. Öncelik kadınlardan özür dile Yalçınkaya! Bitmedi!
Yalçınkaya’nın Yaptım Dediği Hizmetler

Gelelim Yalçınkaya’nın “yaptım” dediği hizmetlere: Yol: Karayolları yaptı. Park-Düğün salonu: Büyükşehir yaptı. TOKİ konutları: TOKİ yaptı. Su: ŞUSKi Doğalgaz: Cumhurbaşkanı, Ceylanpınar’la birlikte yapılması talimatı verdi. Ceylanpınar yolu: Eski dönemde karayolları yaptı.

Belediyenin Borcu Ne Kadar?

 

“Borçlu olarak aldık” dediğin belediyenin ne kadar borcunu ödedin Mehmet Yalçınkaya? Belediye bütçesiyle nerelere ne tür harcamalar yaptın? Belediyeyi ne kadar borç ile devraldınız, belediyenin şu anki mevcut borcu ne kadardır?

Yakınların Yokluk İçindeydi 22 Ayda Lüks Hayat Yaşadılar

 

Allah korkusundan, Sırat Köprüsü’nden bahseden Yalçınkaya, Akçakale Belediyesi’nin 22 aylık bütçe geliri ve giderlerini kalem kalem açıklayabilir misin? Yakınların maddi yokluk içindeyken 22 ayda nasıl konforlu, zengin bir hayat yaşamaya, lüks model arabalara binmeye başladı?
Yakınlarının Kullandığı Araba Başkası Adına Tescilli

Yakınlarının kullandığı Passat, neden başka bir şahsın adına tescillendi? Bu şahıs, belediyenin iştirak şirketinde nasıl işe girdi?

#Erdoğan’ın önderliğinde siyaset yaptığını dile getiriyorsun. İyi güzel! Peki yeni kurulan partilerden biriyle herhangi bir temasın oldu mu?

Yalçınkaya İddialara Cevap Verecek Mi?

 

Tanal’ın sosyal medyada yayınladığı bu açıklama ve sorulara birçok kullanıcıdan cevap geldi. Kullanıcıların kimi Yalçınkaya’ya yöneltilen soruların cevaplarını beklerken, kimileri de Yalçınkaya’ya destek vererek Vekil Tanal’a karşı tepki gösterdi.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı