Akbaşoğlu: 150 Euro’ya Dolan Poşet 750 oldu

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “150 Euro'ya dolan bir poşet Fransa’da, Almanya’da 750-800 Euro'ya doluyor.”

akbasoglu 1

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, HaberTürk’te Kübra Par’a konuştu.

Türkiye’nin ekonomik durumunun aynısını hatta daha fazlasını Avrupa ülkeleri yaşıyor iddiasında bulunan Akbaşoğlu, programda “Türkiye’yi etkileyen Türk insanını etkileyen bir kriz yok” dedi.

Akbaşoğlu, Avrupa’daki market alışverişini hesaplarken hata yaparak uyarıldı. Kübra Par tarafından uyarılan Akbaşoğlu, bu hesaplama hatasından dönmedi.

İşte Akbaşoğlu ile Par’ın o diyalogu;

Akbaşoğlu: “Sıkıntıları görüyorum, kabul ediyorum. Türkiye’de yaşadıklarımızı, Avrupa ile Amerika ile, bütün dünyayla beraber kıyas etmek gerektiğini… Sonuç itibariyle bunun Türkiye’yi etkileyen Türk insanını etkileyen bir kriz olmadığını… Dolayısıyla bugün 150 Euro’ya dolan bir poşet Fransa’da, Almanya’da 750-800 Euro’ya doluyor. Dolayısıyla orada da yüzde 6-7 oranında, 1’lerin altındayken enflasyon; 6-7 kat artmış bir enflasyon’’ .

Kübra Par: “Yüzde 6-7 artıyorsa o kadar fark olmaz, 150 Euro’dan 750 Euro’ya çıkmaz” sözleriyle araya girdi. Akbaşoğlu açılamasına devam etmesi üzerine Kübra Par “Sonradan bu açıklamalar sosyal medyada çok kullanılıyor, o yüzden uyarmak istedim. Dediğinizin olması için enflasyonun yüzde 7 değil, yüzde 200-300 falan olması gerekir”

Akbaşoğlu: “Yüzde 5’le, 6 ile çarptığınızda zaten o rakamı alırsınız.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu