Adliye yazı işleri müdürüne Şanlıurfaspor’dan ceza

Batman Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Kenan Bucağa, olaylı geçen Batman Petrolspor-Şanlıurfa maçında küfür ettiği iddiasıyla 1 yıl seyirden men cezası aldı.

Adliye yazı işleri müdürüne Şanlıurfaspor'dan ceza

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’un 18’inci haftasında Batman Petrolspor’un sahasında Şanlıurfaspor’u konuk ettiği karşılaşma, 61’inci dakikada tribünde çıkan olaylar nedeniyle tatil edilmişti. Yankıları ise hala sürüyor.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından ev sahibi ekibe ve Şanlıurfaspor’a cezalar kesildi. Cezalar takımlarla da sınırlı kalmadı.

Batman Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Kenan Bucağa’ya da ceza verildiği öğrenildi. 1 yıl seyirden men cezası verilen Bucağa “Batman Petrolspor-Şanlıurfa maçında yaşanan olaylardan dolayı 6222 sayılı Kanuna göre 1 yıl seyirden men edildim ve bu kararı dün tebliğ aldım. Gerekçesi tarafıma söylenmemesine rağmen maçta edilen küfürden dolayı böyle bir ceza ile karşı karşıya kaldım. Salt bir küfür nedeniyle böyle bir ceza verilmesi abesle iştigaldir. Bu ceza tamamen keyfi bir cezadır. Zira yaklaşık 10 bin taraftarın bulunduğu ve yüzde 90ının küfürlü tezahürat yaptığını düşünürsek kasıtlı olduğu aşikardır.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu