Adıyaman’ın Vekili Var Urfa’nın Kimi Var

Mayıs ayında meydana gelen dolu yağışından dolayı zarar gören Adıyaman çiftçisi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bütçe ayırdığını söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili / AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile mayıs ayında meydana gelen dolu yağışından dolayı zarar gören Adıyaman çiftçisi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bütçe ayırdığını söyledi. Aynı aylarda Şanlıurfa’da meydana gelen dolu yağışında Urfa çiftçisi perişan olmuş ancak bazı zarar tespit çalışmaları dışında herhangi bir çalışma ya da ödeme yapılmadı.

Doğal afetlerin zararı karşılanmadı

Her anlamda sürekli bir şekilde sahipsiz kent olma özelliğinin kaybetmeyen Şanlıurfa tarım alanlarında doğal afetlerden dolayı meydana gelen zararların karşılanması konusunda da yine sahipsiz kaldı. Türkiye Büyük Millet Meclisinde 14 milletvekili ile temsil edilen GAP’ın başkenti Şanlıurfa’da çiftçinin sorunlarla boğuşması ve doğal afetlerden kaynaklı zararların ödenmemesi tepki topluyor.

Erdoğan özel ilgilendi

Meydana gelen sel ve dolu felaketlerinde zarar gören çiftçinin zararlarının karşılanacağını belirten Aydın, “Adıyaman Merkez, Kahta ve Samsat’ta 24 Mayıs 2020 tarihinde dolu afetine maruz kalan 65 bin 854 dekar tarımsal alandaki 935 çiftçimizin zararını  karşılamak için ödenek aktaran Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hemşerilerimiz adına çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu