Genel

Adelet için yürüyen Urfa’lı

Urfa'da yaşayan Mehmet Murat Ayyıldız isimli şahıs Urfa'da yaşanan adaletsizlikler için yürüyor.

Maddi durumu kötü olan insanlara yardım edilmediğini ve adaletsizliğin diz boyu olduğunu söyleyen Ayyıldız; Urfa’da yaşanan adaletsizliği kabul etmediğini ve farkındalık yaratmak için yürüdüğünü bildirdi.

Maddi durumu kötü olan evsiz insanlara yardım toplayan hayırsever, Urfa’daki belediye’ye başvurduğunu yalnız ordan da adam başı birer tane yardım kolisi verdiklerini bildirdi.

“Halihazırda evsiz olan insanların yardım kolisine değil eve, battaniyeye ihtiyacı var ama ne yazık ki belediyemiz parayı boşa harcamaktan ,belediyenin özel araçlarıyla isot taşımaktan,imkânları kendi özel ihtiyaçlarına kullanmaktan vazgeçmiyor” diyen şahıs; Şanlıurfa’da yardıma ihtiyacı olanlara değil olmayanlara yardım edildiğini ekledi.

Urfa’dan, Adana’ya kadar yürüyen Mehmet Murat Ayyıldız, diz bağlarının yırtılmasıyla yürüyüşünü yarıda bırakmak zorunda kaldı.Haber sitemize verdiği röportajda:

“Ben bir eskiciyim, sokaklardan kağıt, naylon toplayarak; günde kırk, elli lira kazanıyorum bir Urfa sevdalısı olarak da bunlarla Urfa’daki garibanlara yardım ediyorum. “dedi

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı