Abdulkadir Emin Önen, Yeniden Milletvekili

Emin Önen; Milletvekili, Başdanışman, Büyükelçi ve yeniden Milletvekili…

Abdulkadir Emin Önen, Yeniden Milletvekili

2 dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili olarak memleketi Şanlıurfa ve ülkemiz Türkiye’yi başarıyla temsil eden, özellikle ilçelerin önemli sorunlarını çözme gayretini sürdürerek vatandaşları ve özellikle kırsal mahalle Muhtarlarının gönlünde taht kuran, sonrasında 2017 yılına kadar Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlık görevini de başarıyla sürdürdükten sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçilik görevine atanan Abdulkadir Emin Önen, 5,5 (Beşbuçuk) yıl sonrasında yeniden 28. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili olarak görevine başladı.

Bilindiği gibi; TBMM Genel Kurulu, 28’inci dönem Milletvekili ant içme töreni için TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında toplandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda ilk olarak TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli yemin etti. TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli görevi, TBMM 29’uncu Başkanı Mustafa Şentop’tan devraldı.

Abdulkadir Emin Önen, Yeniden Milletvekili

Bahçeli’den ‘Hayırlı Olsun’ Temennisi

TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli, 28. Yasama Dönemi açılışında bir konuşma yaptı.

TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli, “Meclisimizin yeni döneminin ülkemize, milletimize, milletvekillerimize, siyaset ve demokrasi hayatımıza hayırlı olmasını, muazzez gelişmelere kapı aralamasını hassaten temenni ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 28. Dönem Milletvekili And içme Törenine katıldı. TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, 28. Dönem Milletvekili ant içme töreni dolayısıyla TBMM’ye gelişinde resmi törenle karşıladı.

Milletvekili yemin törenini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Kurul’da kendisine ayrılmış olan locadan izledi.

Abdulkadir Emin Önen, Yeniden Milletvekili

5,5 yıl Büyükelçilik sonrasında yeniden Milletvekili seçilerek TBMM’de yerini alan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, “28. Dönem Şanlıurfa Milletvekillerimizle TBMM’nde kayıt işlemlerimizi yaptık. Ülkemize ve şehrimize hayırlı hizmetler yapmak için vesile olsun inşallah” dedi.

Cumhurbaşkanımızla aynı davaya gönül verdiklerini belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, “Cumhurbaşkanı Erdoğan 28. Dönem Milletvekili And içme Törenine katıldı. TBMM’ye girişimizin ilk günü. Davamıza gönül vermiş Reisi Cumhurumuz, davasına omuz verdiğimiz liderimizle. Gençliğimizin en güzel zamanlarında bizi ona yoldaş eden Rabbime hamdolsun” diye konuştu.

Abdulkadir Emin Önen, Yemin Ederek Göreve Başladı

Şanlıurfa’mıza ve ülkemize hizmete devam edeceklerini belirten Milletvekili Emin Önen, “‘Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim..’

Hayırlı uğurlu olsun. Türkiye Yüzyılı Başlasın” diyerek Cumhurbakanımızın da izlediği TBMM’de yemin etti.

Milletvekili Emin Önen, TBMM’de Meclis açılışımızı ve geçtiğimiz seçim sürecini değerlendirmek üzere TRT Haber ekranlarında ve Ülke tv canlı yayınına katıldığını belirtti.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu