Urfa MEM, Öğrencilere Tavuk Yerine Taşalağını Yediriyor

Kırboğa, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür, Haliliye ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin öğrencilere tavuk yerine taşlık yedirdiğini açıkladı.


Kırboğa, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür, Haliliye ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin öğrencilere tavuk yerine taşlık yedirdiğini açıkladı
.
 
Gelecek Partisi Şanlıurfa Kurucu Üyesi Şükrü Kırboğa, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür, Haliliye ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlerine seslendi. Kırboğa, Müdürlerin neden çocuklara tavuk yerine taşlık yedirdiğini sordu.
 
Kırboğa, sosyal medya hesabında yayımladığı bir videoda Şanlıurfa’da çocuklara verilen yemeklerde kullanılan tavukların, aslında taşlık olduğunu gözler önüne serdi. Kırsal bölgede eğitim gören öğrencilere verilmek üzere hibe edilen paralarla öğrencilere tavuk yerine daha ucuz olan taşlık alıp yedirdiler.
 
Kırboğa, kırsalda okuyan öğrencilerin haklarını aramak adına, Şanlıurfa Milli Eğitim il ve ilçe müdürlerine seslendi. Kırboğa, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
“Sn; Milli Eğitim Müdürü, Haliliye ve Eyyübiye İlçe müdürleri ve Ak Parti il başkanı; Kırsal bölgelerde okuyan öğrencilerimize et yerine tavuk taşlığı yedirmek ,su ve meyve suyunu esirgemek insanlığa sığar mı? Devletimizin parasını ödediği yemekleri çocuklarımızdan esirgemenin izahı nedir? Bu bedeller kimlerin menfaatine kullanılıyor?”
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu