Ete Neden Zam Geldiği Öğrenildi

Dün ete yüzde 50’ye yakın zam gelmişti. Ete gelen zammın nedeni belli oldu. Açıklamada: Uzun kuyruklar vardı. Bu yüzden zam yaptık”
 
Dün ete yüzde 58 zam yapılmıştı. Zammın ardından isyan eden vatandaşlar alım güçlerinin düştüğü ve yetkililerin zamlara dur demesi gerektiğini belirtmişti.
Zamlara gelen büyük tepkilerin ardından Et ve Süt Kurumu açıklama yaptı. Yapılan açıklamada fazla talep olmasından dolayı zam yapıldığı belirtildi. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
“Bizim fiyatlar çok düşüktü, piyasanın yüzde 66 daha altında bir fiyatımız vardı. Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık ama yine de piyasaya göre yüzde 15 daha düşük bir fiyat var. Karkas etin fiyatı 80 lira olmuş bizim 56 liradan kıyma satmamız zaten mümkün değildi.”
 
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun’un bu açıklaması tepkilere neden oldu. Vatandaşlar: “Zam yapmak için böyle bir bahane olamaz. Vatandaşın cebiyle de aklıyla da böyle oynanmaz.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu